Športové aktuality
02. január 2020
III. zimné olympijské hry mládeže v Lausanne 2020
11 min. čítania
Lausanne 2020: Kedy uvidíme v akcii našich športovcov?
Zimné olympijské hry mládeže 2020 sa uskutočnia vo švajčiarskom Lausanne od 9. do 22. januára 2020. Slovensko bude reprezentovať 49 mladých športovcov v desiatich športových odvetviach, a to v zjazdovom lyžovaní, bežeckom lyžovaní, akrobatickom lyžovaní, snoubordingu, biatlone, šortreku, ľadovom hokeji v súťaži družstiev a 3x3 formáte, sánkovaní, boboch a skialpinizme. Kedy ich uvidíme v akcii? Pozrite si kompletný program.
Dátum | Športové odvetvie | Miesto | Čas | Disciplína | Športovci | Finále |
9.1. | Otvárací ceremoniál | Vaudoise aréna | 19:30 - 21:30 | |||
10.1. | Zjazdové lyžovanie | Les Diablerets Alpine Centre | 10:15 - 11:30 | super G (D) | Rebeka Jančová | x |
13:30 - 15:00 | super G (CH) | Teo Žampa | x | |||
Skialpinizmus | Villars Winter Park | 10:30 - 12:30 | individuálne preteky (D) | Laura Kovárová | x | |
12:30 - 14:30 | individuálne preteky (CH) | Matúš Černek | x | |||
Hokej 3x3 | Lausanne Vaudoise Arena | 16:00 - 19:00 | 1. kolo chlapcov | Rastislav Eliáš | ||
Patrik Melicher | ||||||
Peter Repčík | ||||||
Ivan Thomka | ||||||
19:00 - 22:00 | 1. kolo dievčat | Ivana Látková | ||||
Nikola Janeková | ||||||
Zuzana Dobiašová | ||||||
Emma Donovalová | ||||||
Barbora Kapičáková | ||||||
11.1. | Zjazdové lyžovanie | Les Diablerets Alpine Centre | 10:30 - 11:30 | alpská kombinácia (CH) | Teo Žampa | x |
12:30 - 13:30 | alpská kombinácia (D) | Rebeka Jančová | x | |||
Biatlon | Les Tuffes Nordic Centre | 10:30 - 12:05 | individuálne preteky na 10km (D) | Ema Kapustová | x | |
Sára Pacerová | x | |||||
Barbara Skačanová | x | |||||
13:30 - 15:15 | individuálne preteky na 12,5km (CH) | Matej Badáň | x | |||
Matej Gregor | x | |||||
Bruno Matovič | x | |||||
Hokej 3x3 | Lausanne Vaudoise Arena | 09:00 - 12:00 | 2. kolo chlapcov | Rastislav Eliáš ? | ||
Patrik Melicher ? | ||||||
Peter Repčík ? | ||||||
Ivan Thomka ? | ||||||
12:00 - 15:00 | 2. kolo dievčat | Ivana Látková ? | ||||
Nikola Janeková ? | ||||||
Zuzana Dobiašová ? | ||||||
Emma Donovalová ? | ||||||
Barbora Kapičáková ? | ||||||
16:00 - 19:00 | 3. kolo chlapcov | Rastislav Eliáš ? | ||||
Patrik Melicher ? | ||||||
Peter Repčík ? | ||||||
Ivan Thomka ? | ||||||
19:00 - 22:00 | 3. kolo dievčat | Ivana Látková ? | ||||
Nikola Janeková ? | ||||||
Zuzana Dobiašová ? | ||||||
Emma Donovalová ? | ||||||
Barbora Kapičáková ? | ||||||
12.1. | Zjazdové lyžovanie | Les Diablerets Alpine Centre | 10:00 - 11:30 | Obrovský slalom 1. kolo (D) | Rebeka Jančová | |
12:45 - 14:15 | Obrovský slalom 2. kolo (D) | Rebeka Jančová ? | x | |||
Biatlon | Les Tuffes Nordic Centre | 10:30 - 11:40 | miešaná štafeta jednotlivcov | Slovensko | x | |
Hokej 3x3 | Lausanne Vaudoise Arena | 09:00 - 12:00 | 4. kolo chlapcov | Rastislav Eliáš ? | ||
Patrik Melicher ? | ||||||
Peter Repčík ? | ||||||
Ivan Thomka ? | ||||||
12:00 - 15:00 | 4. kolo dievčat | Ivana Látková ? | ||||
Nikola Janeková ? | ||||||
Zuzana Dobiašová ? | ||||||
Emma Donovalová ? | ||||||
Barbora Kapičáková ? | ||||||
16:00 - 19:00 | 5. kolo chlapcov | Rastislav Eliáš ? | ||||
Patrik Melicher ? | ||||||
Peter Repčík ? | ||||||
Ivan Thomka ? | ||||||
19:00 - 22:00 | 5. kolo dievčat | Ivana Látková ? | ||||
Nikola Janeková ? | ||||||
Zuzana Dobiašová ? | ||||||
Emma Donovalová ? | ||||||
Barbora Kapičáková ? | ||||||
13.1. | Zjazdové lyžovanie | Les Diablerets Alpine Centre | 10:00 - 11:30 | obrovský slalom (CH) 1. kolo | Teo Žampa | |
12:45 - 14:15 | obrovský slalom (CH) 2. kolo | Teo Žampa ? | x | |||
Skialpinizmus | Villars Winter Park | 10:30 - 13:30 | šprint (D) | Laura Kovárová | x | |
šprint (CH) | Matúš Černek | x | ||||
Hokej 3x3 | Lausanne Vaudoise Arena | 09:00 - 12:00 | 6. kolo chlapcov | Rastislav Eliáš ? | ||
Patrik Melicher ? | ||||||
Peter Repčík ? | ||||||
Ivan Thomka ? | ||||||
12:00 - 15:00 | 6. kolo dievčat | Ivana Látková ? | ||||
Nikola Janeková ? | ||||||
Zuzana Dobiašová ? | ||||||
Emma Donovalová ? | ||||||
Barbora Kapičáková ? | ||||||
16:00 - 19:00 | 7. kolo chlapcov | Rastislav Eliáš ? | ||||
Patrik Melicher ? | ||||||
Peter Repčík ? | ||||||
Ivan Thomka ? | ||||||
19:00 - 22:00 | 7. kolo dievčat | Ivana Látková ? | ||||
Nikola Janeková ? | ||||||
Zuzana Dobiašová ? | ||||||
Emma Donovalová ? | ||||||
Barbora Kapičáková ? | ||||||
14.1. | Zjazdové lyžovanie | Les Diablerets Alpine Centre | 09:30 - 11:00 | slalom 1. kolo (D) | Rebeka Jančová | |
11:00 - 12:30 | slalom 1. kolo (CH) | Teo Žampa | ||||
13:45 - 15:00 | slalom 2. kolo (D) | Rebeka Jančová ? | x | |||
15:00 - 16:15 | slalom 2. kolo (CH) | Teo Žampa ? | x | |||
Skialpinizmus | Villars Winter Park | 11:00 - 12:45 | miešaná štafeta národných olympijských výborov | Laura Kovárová | x | |
Matúš Černek | x | |||||
Biatlon | Les Tuffes Nordic Centre | 10:30 - 11:55 | šprint na 7,5 km (CH) | Matej Badáň | x | |
Matej Gregor | x | |||||
Bruno Matovič | x | |||||
13:30 - 15:00 | šprint na 6 km (D) | Ema Kapustová | x | |||
Sára Pacerová | x | |||||
Barbara Skačanová | x | |||||
Hokej 3x3 | Lausanne Vaudoise Arena | 12:00 - 13:30 | semifinále 1 chlapcov a dievčat | Rastislav Eliáš ? | ||
Patrik Melicher ? | ||||||
Peter Repčík ? | ||||||
Ivan Thomka ? | ||||||
Ivana Látková ? | ||||||
Nikola Janeková ? | ||||||
Zuzana Dobiašová ? | ||||||
Emma Donovalová ? | ||||||
Barbora Kapičáková ? | ||||||
13:30 - 15:00 | semifinále 2 chlapcov a dievčat | Rastislav Eliáš ? | ||||
Patrik Melicher ? | ||||||
Peter Repčík ? | ||||||
Ivan Thomka ? | ||||||
Ivana Látková ? | ||||||
Nikola Janeková ? | ||||||
Zuzana Dobiašová ? | ||||||
Emma Donovalová ? | ||||||
Barbora Kapičáková ? | ||||||
15.1. | Zjazdové lyžovanie | Les Diablerets Alpine Centre | 11:00 - 12:30 | paralelný slalom MIX | Rebeka Jančová | x |
Teo Žampa | x | |||||
Biatlon | Les Tuffes Nordic Centre | 10:30 - 12:35 | miešaná štafeta | Slovensko | x | |
Hokej 3x3 | Lausanne Vaudoise Arena | 12:00 - 13:30 | zápas o 3. miesto (CH a D) | Rastislav Eliáš ? | x | |
Patrik Melicher ? | ||||||
Peter Repčík ? | ||||||
Ivan Thomka ? | ||||||
Ivana Látková ? | ||||||
Nikola Janeková ? | ||||||
Zuzana Dobiašová ? | ||||||
Emma Donovalová ? | ||||||
Barbora Kapičáková ? | ||||||
13:30 - 15:00 | zápas o 1. miesto (CH a D) | Rastislav Eliáš ? | x | |||
Patrik Melicher ? | ||||||
Peter Repčík ? | ||||||
Ivan Thomka ? | ||||||
Ivana Látková ? | ||||||
Nikola Janeková ? | ||||||
Zuzana Dobiašová ? | ||||||
Emma Donovalová ? | ||||||
Barbora Kapičáková ? | ||||||
17.1. | Sánkovanie | St. Moritz Olympia Bob Run | 08:30 - 10:30 | jednosedadlové sane (D) | Nikola Trembošová | x |
Bianka Petríková | x | |||||
11:00 - 12:30 | dvojsedadlové sane (CH) | Vratislav Varga | x | |||
Metod Majerčák | x | |||||
Hokej - turnaj družstiev | Lausanne Vaudoise Arena | 17:00 - 19:00 | Švédsko - Slovensko | tím SR | ||
18.1. | Snoubording | Leysin Park & Pipe | 09:30 - 15:00 | Slopestyle (D) | Eva Hanicová | x |
Beh na lyžiach | Vallee De Joux Cross-Country Centre | 11:00 - 14:15 | Cross country cross (D + CH) | Timea Mazúrová | x | |
Kristína Sivoková | x | |||||
Denis Tilesch | x | |||||
Matúš Oravec | x | |||||
Šortrek | Lausanne Skating Arena | 11:00 - 14:30 | 1000m (D) | Petra Rusnáková | x | |
Sánkovanie | St. Moritz Olympia Bob Run | 08:30 - 10:30 | jednosedadlové sane (CH) | Vratislav Varga | x | |
Dávid Lihoň | x | |||||
11:00 - 12:30 | dvojsedadlové sane (D) | Nikola Trembošová | x | |||
Bianka Petríková | x | |||||
19.1. | Akrobatické lyžovanie | Villars Winter Park | 11:00 - 14:30 | ski cross (D + CH) | Kayla Anna Lozáková | x |
Jakub Válek | x | |||||
Leysin Park & Pipe | 09:30 - 15:00 | slopestyle (CH) | Michael Oravec | x | ||
Beh na lyžiach | Vallee De Joux Cross-Country Centre | 12:00 - 15:30 | šprint (D + CH) | Timea Mazúrová | x | |
Kristína Sivoková | x | |||||
Denis Tilesch | x | |||||
Matúš Oravec | x | |||||
Hokej - turnaj družstiev | Lausanne Vaudoise Arena | 17:00 - 19:00 | Slovensko - Nemecko | Tím SR | ||
Boby | St. Moritz Olympia Bob Run | 12:00 - 14:00 | monobob (D) | Viktória Čerňanská | x | |
20.1. | Snoubording | Villars Winter Park | 11:00 - 14:30 | snoubord cross (D) | Katarína Pitoňáková | x |
Leysin Park & Pipe | 09:30 - 14:15 | big air - kvalifikácia (D) | Eva Hanicová | |||
Hokej - turnaj družstiev | Lausanne Vaudoise Arena | 11:00 - 13:00 | semifinále 1 (D) | Tím SR ? | ||
17:00 - 19:00 | semifinále 2 (D) | Tím SR ? | ||||
Šortrek | Lausanne Skating Arena | 13:00 - 16:00 | 500 m (D) | Petra Rusnáková | x | |
Sánkovanie | St. Moritz Olympia Bob Run | 08:30 - 11:00 | tímová štafeta | Slovensko | x | |
Boby | St. Moritz Olympia Bob Run | 12:00 - 14:00 | monoboby (CH) | Martin Sviták | x | |
21.1. | Akrobatické lyžovanie | Villars Winter Park | 11:00 - 12:45 | ski cross miešané tímy | Slovensko | x |
Leysin Park & Pipe | 09:30 - 14:15 | big air - kvalifikácia (D + CH) | Michael Oravec | x | ||
Snoubording | Villars Winter Park | 11:00 - 12:45 | snoubord cross miešané tímy | Slovensko | x | |
Beh na lyžiach | Vallee De Joux Cross-Country Centre | 11:00 - 12:00 | individuálne preteky na 5 km voľnou technikou (D) | Timea Mazúrová | x | |
Kristína Sivoková | x | |||||
13:00 - 14:15 | individuálne preteky na 10 km klasicky (CH) | Denis Tilesch | x | |||
Hokej - turnaj družstiev | Lausanne Vaudoise Arena | 17:00 - 19:00 | zápas o bronz (D) | tím SR ? | x | |
20:00 - 22:00 | zápas o zlato (D) | tím SR ? | x | |||
22.1. | Akrobatické lyžovanie | Leysin Park & Pipe | 09:30 - 14:00 | big air finále (CH) | Michael Oravec ? | x |
Snoubording | Leysin Park & Pipe | 09:30 - 14:00 | big air finále (D) | Eva Hanicová | x | |
Šortrek | Lausanne Skating Arena | 10:00 - 11:15 | miešaná štafeta národných olympijských výborov | Petra Rusnáková | x | |
| Záverečný ceremoniál | Medals Plaza | 19:00 - 20:00 |
Podujatia a športovci