V rámci projektu OCEAN (Olympic Committees of Europe Approaching Carbon Neutrality) financovaného z prostriedkov EÚ v rámci programu Erasmus+ bol vypracovaný praktický sprievodca pre tzv. climate action officerov. Príručka objasňuje problematiku výpočtu uhlíkovej stopy a následnej prípravy a realizácie stratégie zameranej na postupnú redukciu emisií. Zároveň približuje postupy ako komunikovať realizované kroky v tejto oblasti vo vzťahu k odbornej i laickej verejnosti.
V súlade so schválenou Stratégiou udržateľnosti 2030 SOŠV zverejňuje Správu o udržateľnosti za rok 2023, ktorá bola publikovaná v rámci Výročnej správy SOŠV za rok 2023.
V súlade so schválenou Stratégiou udržateľnosti 2030 SOŠV zverejňuje Správu o udržateľnosti za rok 2022, ktorá bola publikovaná v rámci Výročnej správy SOŠV za rok 2022.
Výkonný výbor Slovenského olympijského a športového výboru schválil dňa 9. septembra 2021 Stratégiu udržateľnosti 2030. Stratégia má definovaných 69 opatrení v rámci piatich tematických oblastí - pracovné prostredie, podujatia, infraštruktúra, vzdelávanie a komunikácia. Vznikla v spolupráci s Národným olympijským výborom a športovou konfederáciou Dánska v rámci projektu As Sustainable as Possible (ASAP), ktorý je spolufinancovaný z programu EÚ Erasmus+.
The Executive Board of the Slovak Olympic and Sports Committee approved on September 9, 2021 the Sustainability strategy 2030. The strategy defines 69 measures within five main focus areas - workplace, events, infrastructure, education and communication. It was created in cooperation with the National Olympic Commmittee and Sports Confederation of Denmark within the project As Sustainable as Possible that is co-financed through the Erasmus+ programme of EU.
Dokument vznikol v rámci projektu ASAP (As Sustainable As Possible) a predstavuje návod pre športové organizácie ako postupovať pri tvorbe stratégie trvalej udržateľnosti
Dokument vznikol v rámci projektu ASAP (As Sustainable As Possible) a objasňuje hlavné prínosy a príležitosti pre športové organizácie, ak sa vydajú na cestu trvalej udržateľnosti. Zároveň poukazuje na riziká, ktorým môžu športové organizácie čeliť, ak trvalú udržateľnosť nezačnú v rámci svojej činnosti zohľadňovať.
Udržateľnosť je jednou z najnaliehavejších výziev našich čias v rámci širokého spektra spoločenských, environmentálnych a hospodárskych záležitostí. Veľké problémy ako klimatické zmeny, hospodárska nerovnosť a spoločenská nespravodlivosť ovplyvňujú ľudí na celom svete.