Flachau

Vo večernom slalome SP vo Flachau Vlhová druhá za Shiffrinovou

Tri najlepšie z nočého slalomu vo Flachau - zľava Mikaela Shiffrinová, Petra Vlhová a Sara Hectorová.
TASR/Martin Baumann

Slovenská zjazdárka Petra Vlhová skončila na druhom mieste v utorňajšom nočnom slalome Svetového pohára v rakúskom stredisku Flachau. Na víťazku Mikaelu Shiffrinovú stratila 27 stotín sekundy. Američanka si pripísala 94. triumf v prestížnom seriáli, čím zlepšila svoj rekord. Tretia skončila Sara Hectorová zo Švédska s mankom 1,11 s a dosiahla prvé pódium v najtočivejšej disciplíne.

Shiffrinová svojím 57. triumfom v slalome potvrdila pozíciu líderky celkového poradia SP i priebežnej klasifikácie disciplíny. Dosiahla už piaty triumf vo Flachau a je najúspešnejšia lyžiarka v tomto stredisku. Vyhrala aj v rokoch 2013, 2014, 2018 a 2021. Shiffrinová v priebežnom poradí disciplíny vedie o 25 bodov pred Vlhovou. Slovenka sa vďaka druhému miestu dostala na druhé miesto v celkovej klasifikácii SP, za Shiffrinovou zaostáva o 227 bodov.

"Bol to boj od štartu až do cieľa. Neviem prečo, ale robila som strašne veľa chýb a mala som problém s predozadnou rovnováhou a bojovala som o udržanie na trati. Stala sa mi aj nepríjemnosť, keď sa mi zlomila bránka, ale našťastie mi nešla popod lyže. Kto urobí menej chýb, ten vyhráva. Ja som ich urobila v druhom kole veľa a je to druhé miesto. Nemám si však, čo vyčítať. Vždy do toho dávam maximum. Víťaz však môže byť len jeden. Mikaela bola rýchlejšia," uviedla Vlhová, ktorá dosiahla siedme pódiové umiestenie v sezóne (3x prvé, 3x druhé a raz tretie). Celkovo skončila po 73. raz medzi najlepšou trojkou vo SP.

Vlhová viedla po 1. kole na prestížnom podujatí pod umelým osvetlením, no len s minimálnym náskokom siedmich stotín pred Shiffrinovou. Po drihom kole hovorila o veľkom šťastí, pretože pri prejazde jednej z brán ju zlomila a mala šťastie, že jej nepadla pod lyžu. V opačnom prípade by preteky podľa vlastných slov nedokončila.

Výsledky slalomu SP vo Flachau: 1. Shiffrinová (USA) 1:49,35 min., 2. Petra VLHOVÁ (SR) +0,27 s, 3. Hectorová (Švéd.) +1,11, 4. Gisinová (Švaj.) +1,38, 5. Swennová-Larssonová (Švéd.) +1,45, 6. Rastová (Švaj.) +1,83. Celkové poradie SP (po 20 zo 43 súťaží): 1. Shiffrinová 1029 b., 2. VLHOVÁ 802, 3. Brignoneová (Tal.) 787, 4. Gutová-Behramiová (Švaj.) 749, 5. Goggiová (Tal.) 582, 6. Hectorová 518. Poradie SP v slalome(po 7 z 11): 1. Shiffrinová 530, 2. VLHOVÁ 505, 3. Dürrová (Nem.) 366, 4. Hectorová 246, 5. Gisinová 242, 6. Liensbergerová (Rak.) 209.