Lienz

Vlhová zakončila rok piatym miestom v slalome SP v Lienzi

Petra Vlhová bola v Lienzi sklamaná.
TASR/Martin Baumann

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová si v druhom kole piatkového slalomu Svetového pohára v Lienzi vylepšila umiestnenie z prvého kola o päť pozícií, no v cieli bola veľmi sklamaná. Konečné piate miesto s mankom 3,24 sekundy na víťazku Mikaelu Shiffrinovú z USA pripísal tréner Mauro Pini tomu, že jeho zverenka nemá momentálne dobré dni. Shiffrinová si po dvoch triumfoch v Lienzi (vo štvrtok vyhrala obrovský slalom) upevnila svoje vedenie v celkovom poradí. V klasifikácii slalomu zvýšila náskok na druhú Vlhovú na 105 bodov. V piatok predstihla druhú Nemku Lenu Dürrovú o priepastných 2,34 s.

Dvadsaťosemročná Slovenka bola po prvom kole desiata a napriek tomu, že svoje postavenie vylepšila, neskrývala veľké sklamanie. Po dojazde do cieľa nezaujala ani miesto v kresle pre vedúcu pretekárku a odišla do stanu, kde zotrvala až do konca súťaže.

"Tu v Lienzi to pre nás boli veľmi ťažké dni. Myslím si, že všetci videli, že Petra nebola schopná podávať výkony na úrovni, aké dokáže. Jej telo nereagovalo dobre už po obrovskom slalome, potom však áno. V deň slalomu však znovu nie a bolo pre nás nemožné dostať sa na top úroveň. Problém bol v tele. Nebolo to ani o technike, ani o materiáli či o niečom inom. Niektoré dni sú aj takéto, musíme to akceptovať. Vieme, že Petra bežne lyžuje na oveľa vyššej úrovni, než predviedla v slalome. Určite sa z tohto dostaneme a pripravíme sa na ďalšie preteky," uviedol Mauro Pini po piatkovom slalome.

Výsledky slalomu SP v Lienzi: 1. Shiffrinová (USA) 1:48,75 min, 2. Lena Dürrová (Nem.) +2,34 s, 3. Gisinová (Švaj.) +2,45, 4. Swennová-Larssonová (Švéd.) +2,94, 5. Petra VLHOVÁ (SR) +3,24, 6. Huberová (Tak.) +3,31. Celkové poradie SP (po 14 zo 43 súťaží): 1. Shiffrinová 900 b, 2. Brignoneová (Tal.) 637, 3. VLHOVÁ (SR) 572, 4. Gutová-Behramiová (Švaj.) 469, 5. Goggiová (Tal.) 428, 6. Hectorová (Švéd.) 378. Poradie SP v slalome (5 z 11): 1. Shiffrinová 430 b, 2. VLHOVÁ 325, 3. Dürrová 270, 4. Gisinová 166, 5. Hectorová 146, 6. Nullmeyerová (Kan.) 144.