Budovanie hodnôt fair play je nutné realizovať čo najskôr, od najnižších vekových kategórií. Hodnoty fair play sú základom antidopingového povedomia, čím sa buduje efektívny nástroj boja nielen s dopingovými látkami, ale aj spoločenskými drogami. Tento vzdelávací materiál oboznamuje mladých ľudí s konceptom ducha športu. Má ich podnietiť k premýšľaniu o dôležitosti hrania férovo a o tom, aké správanie a hodnoty sú spojené s duchom športu.
Druhá časť vzdelávacieho materiálu sa zameriava priamo na konfrontáciu ducha športu (fair play) a dopingu ako negatívneho javu v športe. Venuje sa histórii dopingu a antidopingu, vzniku pojmu doping a tomu, ako sa v jednotlivých historických etapách vyvíjal.
Tretia časť vzdelávacieho materiálu sa zameriava na vyššiu vekovú kategóriu (12 - 16 rokov), t. z., že na doping a sním súvisiaci antidoping nazeráme z inej perspektívy ako pri mladších deťoch. Tematika sa už rozširuje o konkrétne zakázané látky, ako aj organizácie, ktoré riadia boj proti dopingu v športe.
Štvrtá časť vzdelávacieho materiálu nadväzuje vzhľadom na poznatky o dopingu a antidopingu z tretej časti na etické a zdravotné dôvody, ktoré vyplývajú zo zákazu dopingu v športe. Študenti prakticky zhodnotia podvod z morálneho a etického hľadiska, ako aj účinky dopingu na zdravie športovca.
Piata časť vzdelávacieho materiálu približuje filozofiu boja proti dopingu v športe. Existujú tri spôsoby, ako sa bojuje proti dopingu v športe: odhaľovanie, odrádzanie a prevencia. Táto časť slúži práve na rozvoj týchto pojmov.
Šiesta časť sa zameriava na otázku rozhodovania. Prečo povedať dopingu nie? Ako sa má študent rozhodnúť, ak sa ocitne v situácii, keď mu niekto niečo ponúka?