Futbalový tím SOV skončil v turnaji KŠR k Svetovému dňu športovej žurnalistiky druhý

BRATISLAVA 27. júna (SITA/SOV) - Pri príležitosti Svetového dňa športovej žurnalistiky sa v stredu v areáli na bratislavských Pasienkoch uskutočnil pod patronátom výboru Klubu športových redaktorov Slovenského syndikátu novinárov (KŠR SSN) tradičný futbalový turnaj. V konkurencii šiestich zúčastnených tímov si na umelej trávnatej ploche najlepšie počínal tím denníka Sme, ktorého hráči zdolali vo finále družstvo Slovenského olympijského výboru (SOV) v rozstrele z pokutového kopu 4:3, v riadnom hracom čase sa stretnutie skončilo nerozhodne 3:3.

Spoločná fotografia oboch najlepších tímov - SOV a denníka Sme - po finálovom zápase. FOTO: ĽUBOMÍR SOUČEK
ĽUBOMÍR SOUČEK

Za SOV, ktorého tím sa v novinárskom turnaji predstavil premiérovo, nastúpili aj viceprezident organizácie a dvojnásobný bronzový olympijský medailista v streľbe Jozef Gönci (Atlanta 1996, Atény 2004), aj ďalší olympionici - atlét a bobista Marcel Lopuchovský (súčasný tréner slovenskej reprezentantky v atletike Ivety Putalovej) a atlét Miloš Bátovský. Pohár za druhé miesto pre tím na spoločnom obede prevzal kapitán Jozef Gönci. Tretia pozícia patrí tímu Huste.tv po presvedčivom víťazstve nad TA3 7:2. Piate miesto obsadili spoločne Niké (víťaz ostatných dvoch ročníkov na tomto podujatí) a Klub športových redaktorov (KŠR).

V dvoch trojčlenných základných skupinách sa hralo systémom každý s každým na 2x15 minút, každé mužstvo malo brankára a päť hráčov v poli. Víťazi skupín nastúpili vo finále, tímy na 2. mieste v skupinách hrali o konečnú 3. priečku, duel o 5. miesto sa neuskutočnil, hralo sa tiež 2x15 minút. Všetci aktívni účastníci podujatia dostali tradičný darček - spomienkové tričko.

SOV reprezentovali: Jozef Gönci, Jaroslav Rybanský, Marcel Lopuchovský, Miloš Bátovský, Peter Sepeši, Patrik Hrbek, Boris Demeter, Boris Čavajda, Mojmír Gaško, Gabriel Drotár a Ján Šiller. Najlepším strelcom SOV sa stal Jaroslav Rybanský, ktorý okrem piatich gólov premenil aj penaltu vo finálovom rozstrele.

Súhrn výsledkov - I. skupina: Niké - Huste.tv 2:6, Huste.tv - SME 2:8, Niké - SME 2:4.

Tabuľka I. skupiny:
1. SME 2 2 0 0 12:4 6
2. Huste.tv 2 1 0 1 8:10 3
3. Niké 2 0 0 2 4:10 0

II. skupina: KŠR - SOV 4:5, KŠR - TA3 2:5, SOV - TA3 5:1.
Tabuľka II. skupiny:
1. SOV 2 2 0 0 10:5 6
2. TA3 2 1 0 1 6:7 3
3. KŠR 2 0 0 2 6:10 0

Duely o konečné umiestnenie (víťazi skupín nastúpili vo finále, tímy na 2. mieste v skupinách hrali o konečnú 3. priečku, duel o 5. miesto sa neuskutočnil, hralo sa 2x15 minút):
Zápas o 3. miesto: Huste.tv - TA3 7:2
Finále: SME - SOV 3:3, na pok. kopy 4:3