Slovenskí juniori sú majstri sveta v in-line hokeji

Peter
Pašuth
Noví juniorskí majstri sveta v in-line hokeji.
FB (ŠP)

Mladí slovenskí in-line hokejisti sa stali juniorskými majstrami sveta. Vo finále Svetových korčuliarskych hier v talianskom Abruzze zvíťazili nad Španielskom po veľkom boji 4:3 po predĺžení. Slovensko na prestížnom podujatí v kolieskových športoch získalo historicky prvú zlatú medailu.

Slovenskí juniori sa gólmi Sebastiána Sučiča a Tomáša Tomaškoviča ujali v 7. min prvého dejstva vedenia 2:0, na čo španielski tréneri zareagovali oddychovým časom. Španieli troma gólmi v prvej desaťminútovke druhého polčasu otočili výsledok. Slovákom sa podarilo vyrovnať 56 sekúnd pred druhou sirénou zásluhou Tomaškoviča. V dramatickom predĺžení napokon rozhodol Maxim Šimko o premiérovom slovenskom juniorskom titule v in-line hokeji.

Po skončení turnaja vyhlásili Maxima Šimka za najužitočnejšieho hráča podujatia a Lucu Ferkodiča za najlepšieho brankára.

Na ceste za majstrovským titulom začínali slovenskí juniori svoje boje v C-skupine. V Abruzze si v nej poradili s Austráliou 8:4 a s Čínou 9:1, čím si zabezpečili postup z 1. miesta do vyraďovacej fázy. V osemfinále si poradili s Kolumbiou 7:2, vo štvrťfinále 2:1 po predĺžení s Francúzskom a v semifinále 6:3 s Talianskom. Na turnaji štartovalo 21 tímov, bronz si vybojovali in-line hokeji USA.

Výsledky – Svetové korčuliarske hry v Taliansku:

IN-LINE HOKEJ

Juniori – štvrťfinále: Francúzsko – Slovensko 1:2 po predĺžení (0:0, 1:1 – 0:1), góly SR: Tomaškovič, Bercík

Semifinále: Taliansko – Slovensko 3:6 (2:1, 1:5), góly SR: Martiška, Šimko 2, Ozimák, Krchňavý, Bercík.

Finále: Slovensko - Španielsko 4:3 po predĺžení (2:0, 1:3 - 1:0), góly SR: Tomaškovič 2, Sučič, Šimko.