Vydarená Zátopkova desiatka už po 31. raz v Žiline

OK Žilina

Žilina, 10. septembra - Už 31. ročník bežeckých pretekov na pamiatku legendárneho vytrvalca, štvornásobného
olympijského víťaza a 18 násobného svetového rekordéra Emila Zátopka sa uskutočnil v Žiline v sobotu 10.septembra na atletickej dráhe Žilinskej univerzity. Hlavným usporiadateľom bol Olympijský klub Žilina, spolupracovali Atletický klub  Žilina, Ústav telesnej výchovy Žilinskej univerzity a Atletický oddiel Slávia ŽU. Súčasťou podujatia sú od roku 1996 aj preteky detí a mládeže pod názvom „Beh Stanislava Mikoláša“. Zosnulý Stanislav Mikoláš bol spolu so súčasným podpredsedom OK Žilina Mariánom Michalikom zakladateľom žilinskej „Zátopkovej desiatky“.

Deti a mládež súťažili postupne v piatich vekových kategóriach na tratiach 100 m, 300 m, 600 m a 800 m. Dospelí muži a ženy bežali 10 000 m, muži v piatich a ženy v dvoch kategóriach.

Víťazi medzi ženami. FOTO: OK ŽILINA
Víťazi medzi ženami.
OK ŽILINA

Víťazom v absolútnom poradí sa stal u mužov Jakub Benko, druhé miesto obsadil Miroslav Vanko a tretí bol Zdeno Koleda. Medzi ženami zvíťazila Anna Balošáková, druhá dobehla Silvia Ďungelová a tretia Monika Chovancová.

Na zvlášť vydarenom podujatí sa zúčastnilo takmer 150 aktívnych bežcov. Najmladším pretekárom bol len dvojročný Radko a najstarším 79 ročný Jozef Daubner.

Olympijský klub Žilina sa v sobotu 17. septembra zúčastní, už tradične, v Kopřivnici a v Rožnove pod Radhošťom na družobnom stretnutí s Českým klubom olympionikov pri príležitosti „Behu rodným krajom Emila Zátopka“ a bude blahoželať Dane Zátopkovej k 94. narodeninám.

Spoločná fotografia organizátorov. FOTO: OK ŽILINA