Hádzanárky Francúzska zdolali v prvom semifinále Švédky

Profile picture for user teraz.sk
Spravodajstvo
TERAZ.sk
Na snímke francúzske hádzanárky sa tešia z víťazstva v semifinále Švédsko - Francúzsko na XXXIII. letných olympijských hrách 2024 vo francúzskom Villeneuve-d'Ascq vo štvrtok 8. augusta 2024. Foto: TASR/AP
Paríž 8. augusta (TASR) - Francúzske hádzanárky si udržali šancu obhájiť na domácej pôde v Paríži titul olympijských šampiónok. V prvom štvrtkovom semifinále zvíťazili nad Švédkami 31:28 po predĺžení. V boji o titul sa stretnú s Nórkami, ktoré skončia minimálne o priečku lepšie ako pred troma rokmi v Tokiu.

Švédky neboli ďaleko k postupu do finále, v druhom polčase viedli aj o štyri góly a minútu pred koncom riadnej hracej doby o jeden. Lenže 14 sekúnd pred klaksónom zariadila predĺženie gólom Tamara Horaceková a dodatočná desaťminútovka už patrila Francúzkam. Obhajkyne bronzu Nórky mali v severskom derby s Dánskom od začiatku navrch a v celom stretnutí ani raz neprehrávali. Dánky poslednýkrát vyrovnali na stav 8:8, ich súperky mali potom najviac sedemgólový náskok.

hádzaná ženy - štvrťfinále:

Švédsko - Francúzsko 28:31 pp (25:25, 12:10)

najviac gólov: Hagmanová 6/1, Robertsová 5, Thorleifsdottirová 4/1 - Horaceková 8/3, Nze Minková 7, Nocandyová 4

Nórsko - Dánsko 25:21 (11:8)

najviac gólov: Daleová 4/4, Aardahlová 3/1, Reistadová a Breistölová po 3 - Jörgensenová 4/1, Iversenová 3/3, Aabergová Iversenová 3/3

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR