Pozemný hokej: Holanďania zdolali Nemcov po nájazdoch a majú zlato

Profile picture for user teraz.sk
Spravodajstvo
TERAZ.sk
Holandský brankár Pirmin Blaak, center, oslavuje so spoluhráčmi po víťazstve v zápase o zlatú medailu v pozemnom hokeji mužov proti Nemecku na štadióne Yves-du-Manoir počas letných olympijských hier 2024, vo štvrtok 8. augusta 2024 vo francúzskom Colombes. Foto: TASR/AP
Paríž 8. augusta (TASR) - Titul olympijských šampiónov v pozemnom hokeji získali Holanďania. V štvrtkovom finále zdolali Nemcov v samostatných nájazdoch 3:1, v riadnej hracej dobe sa duel skončil nerozhodne 1:1.

Holanďania získali zlato pod piatimi kruhmi tretíkrát v histórii. Predtým oslavovali v Atlante 1996 a v Sydney 2000. Góly vo finále začali padať až vo štvrtej štvrtine. Skóre otvorili Holanďania, v 46. minúte sa presadil Thierry Brinkman. V 50. minúte vyrovnal po rohu Thies Prinz. V nájazdoch však Nemci uspeli až vo štvrtej sérii a to už bolo neskoro, ako posledný na turnaji rozvlnil sieť Duco Telgenkamp.

Bronzové medaily z Tokia obhájili hráči Indie. V súboji o tretie miesto zdolali Španielov 2:1. Rozhodujúci gól dal v 33. minúte po rohu Harmanprít Singh.