Španielski hádzanári obhájili bronzovú pozíciu z Tokia

Profile picture for user teraz.sk
Spravodajstvo
TERAZ.sk
Hráči Španielska oslavujú víťazstvo po zápase o bronz medzi Španielskom a Slovinskom na Letných olympijských hrách 2024, ktoré sa konali v nedeľu 11. augusta 2024 vo francúzskom Villeneuve-d'Ascq. Foto: TASR/AP
Paríž 11. augusta (TASR) - Hádzanári Španielska získali na OH v Paríži bronzové medaily. V nedeľnom súboji o tretiu priečku vyhrali nad Slovinskom 23:22 a zopakovali tak umiestnenie z predchádzajúcich hier v Tokiu.

Španieli vyrovnali svoje historické maximum na OH, je to už ich piaty bronz na hrách (predtým 1996, 2000, 2008 a 2020). Ešte nikdy v histórii neprehrali olympijský súboj o tretiu priečku. Slovinci na svoj prvý cenný kov stále čakajú, vylepšili však svoje doteraz najlepšie umiestnenie z Ria de Janeiro 2016 (6. miesto).

Slovinci mali lepší vstup do zápasu a v polovici prvého polčasu viedli 6:4. Španieli síce otočili skóre na 12:10 vo svoj prospech, ale do kabín išli oba tímy za nerozhodného stavu 12:12. Vyrovnaný priebeh malo aj druhé dejstvo, Slovinci sa v ňom dostali prvýkrát do náskoku v 52. minúte gólom Kodrina na 20:19, ale súper mal v dramatickej koncovke pevnejšie nervy a presný zásah Dujšebajeva na 23:21 v 58. minúte sa napokon ukázal ako víťazný. Slovinci mali ešte na posledný útok k dispozícii 25 sekúnd, ale predĺženie si nevynútili.

Vo finále olympijského turnaja sa v nedeľu o 13.30 h stretli Nemci a úradujúci svetoví šampióni z Dánska. Obhajcovia titulu Francúzi vypadli vo štvrťfinále.

hádzaná muži

zápas o 3. miesto:

Španielsko - Slovinsko 23:22 (12:12)

Najviac gólov: Gomez 5/3, Casado 4, Serdio 3 - Dolenec 6/6, Janc 5, Kodrin a Vlah po 3

konečné poradie od 3. miesta: 3. Španielsko, 4. Slovinsko, 5. Egypt, 6. Nórsko, 7. Švédsko, 8. Francúzsko, 9. Chorvátsko, 10. Maďarsko, 11. Japonsko, 12. Argentína

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR