1 min. čítania

V pretekoch SP v Ivrei v C1 Stanovská piata a Luknárová siedma, muži bez finále

Foto
TASR/Jaroslav Novák

Slovenská kanoistka Soňa Stanovská obsadila na podujatí Svetového pohára v talianskej Ivrei piate miesto v C1. Jej krajanka Emanuela Luknárová skončila v tej istej disciplíne o dve pozície nižšie. Finále kanoistiek vyhrala Češka Gabriela Satková, za ktorou zaostala Stanovská o 8,08 sekundy, Luknárovej manko bolo 14,83 s.

Stanovská obsadila v semifinále druhú priečku a mala dobre rozbehnutú aj finálovú jazdu. Zdržala sa však na valci pred náročnou červenou osemnástkou, ktorú navyše aj "ťukla". Pódium jej ušlo o 0,82 s, tie stratila na Ukrajinku Viktoriu Usovú. Druhé miesto si vybojovala Woodsová z Veľkej Británie, ktorá za Satkovou zaostala o priepastných 5,35 sekundy.

Z mužského kanoistického semifinále nepostúpil ani jeden zo slovenskej trojice. Brinzový z nedávnych OH v Paríži a vedúci muž celkového poradia SP Matej Beňuš sa v semifinále trápil, mal dotyk na bránke číslo 20 a na postup mu chýbalo takmer šesť sekúnd. Jeho krajan Marko Mirgorodský bol od najlepšej desiatky necelú sekundu a pol, keď dostal penalizáciu za trinástku. Michal Martikán chytil päťdesiatku a mal aj dvojsekundovú penalizáciu.