Schmiedlová bude na úvod tenisového turnaja čeliť Boulterovej

Peter
Pašuth
Anna Karolína Schmiedlová.
TASR/MARTIN BAUMANN

Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová nastúpi v prvom kole olympijského turnaja na dvorcoch areálu Rolanda Garrosa proti Britke Katie Boulterovej. Rozhodol o tom štvrtkový žreb.

Schmiedlovej patrila v poslednom vydaní rebríčka WTA Tour 70. priečka, jej súperka bola na 34. pozícii. Dvadsaťdeväťročná Košičanka sa s o dva roky mladšou rodáčkou z Leicesteru stretla doteraz na hlavnom profesionálnom okruhu dvakrát. V zatiaľ poslednom meraní síl v Monterrey v roku 2021 triumfovala 6:4, 6:0. Tri roky predtým v Southsea prehrala 2:6, 0:6.

Zaujímavosťou je, že obe tenistky doteraz vyhrali zhodne tri turnaje WTA. Takmer zhodné je aj ich kariérne maximum, Schmiedlová bola najvyššie 26., Britka 27.

Na víťazku tohto súboja čaká v druhom kole lepšia z duelu Brazílčanky Beatriz Maie Haddadovej s Francúzkou Varvarou Gračevovou.