Austrálčanka Titmusová získala zlato aj na 200 m voľný spôsob

Profile picture for user teraz.sk
Spravodajstvo
TERAZ.sk
Austrálska plavkyňa Ariarne Titmusová získala na OH 2020 v Tokiu zlatú medailu na 200 m voľný spôsob. Foto: TASR/AP
Tokio 28. júla (TASR) - Austrálska plavkyňa Ariarne Titmusová získala na OH 2020 v Tokiu zlatú medailu na 200 m v.sp. V úvodnom stredajšom finále zvíťazila v novom olympijskom rekorde 1:53,50 minúty. Na striebornej priečke skončila so stratou 42 stotín sekundy Siobhan Bernadette Haugheyová z Hongkongu, bronz patrí Kanaďanke Penny Oleksiakovej (+1,20).

Takmer počas celých pretekov viedla Haugheyová, ktorá atakovala aj svetový rekord. V závere však mohutný finiš ukázala Titmusová a v novom rekorde OH zaknihovala druhé zlato v Tokiu po triumfe na dvojnásobnej trati. Obhajkyňa zlata Katie Ledecká finišovala až piata.

ženy - 200 m v.sp.:

1. Ariarne Titmusová (Aust.) 1:53,50 min., 2. Haughey Siobhanová (Hongkong) 1:53,92, 3. Penny Oleksiaková (Kan.) 1:54,70, 4. Ťün-süan Jang (Čína) 1:55,01, 5. Katie Ledecká (USA) 1:55,21, 6. Barbora Seemanova (ČR) 1:55,45, 7. Federica Pellegriniová (Tal.) 1:55,91, 8. Madison Wilsonová (Aust.) 1:56,39

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR