Záhreb

Člen JOT Peter Strečanský šiesty v skife ĽV v pretekoch SP mužov v Záhrebe

Peter Strečanský.
SVZ

Veľký talent nášho veslovania Peter Strečanský sa napriek mladému veku začína presadzovať už aj v seniorskej konkurencii. Bronzový medailista z vlaňajších ME juniorov v skife aj bronzový z ME 2022 do 23 rokov v skife ľahkých váh a člen Juniorského olympijského tímu (JOT) ako najmladší účastník 1. kola Svetového pohára vo veslovaní v Záhrebe v A-finále skifu ľahkých váh obsadil 6. miesto, pričom len tri stotiny sekundy ho delili od piatej priečky. Prvé tri miesta obsadili Slovinec Hrvat, Švajčiar Struzina a Maďar Galambos, ktorí v skife ľahkých váh patria medzi svetovú špičku.

Pre Strečanského bol štart v pretekoch SP v Záhrebe testom pred blížiacimi sa majstrovstvami Európy juniorov vo Francúzsku.