Belehrad

Na ME v plávaní Potocká na 200 m pol. pret. piata

Tamara Potocká sa na ME v Belehrade prezentuje výbornými výkonmi.
TASR/Pavel Neubauer

Slovenská reprezentantka Tamara Potocká obsadila na ME v plaveckých športoch v Belehrade piatu priečku v disciplíne 200 m polohové preteky. V sobotňajšom finále dosiahla čas 2:13,39 min, za víťaznou Anastasiou Gorbenkovou z Izraela zaostala o 3,64 sekundy. Druhé miesto v sobotu vybojovala Gorbenkovej krajanka Lea Polonskyová a bronz získala Česka Barbora Seemanová.

Potocká si tak pohoršila oproti piatkovému semifinále, v ktorom dosiahla druhý najrýchlejší čas 2:12,42 min a prekonala svoj vlastný národný rekord. V srbskej metropole potvrdila výbornú formu. Predtým v neolympijskej disciplíne 50 m motýlik skončila vo finále štvrtá, pričom od bronzu ju delili iba tri stotiny.

V sobotňajšom semifinále mužov na 50 m v. sp. obsadil Matej Duša posledné 16. miesto s časom 22,33 s.

ME v plaveckých športoch v Belehrade – ženy, 200 m polohové preteky: 1. Gorbenková 2:09,75 min, 2. Polonskyová (obe Izr.) 2:11,18, 3. Seemanová (ČR) 2:11,48, ..., 5. Tamara POTOCKÁ (SR) 2:13,39.