Slováci na olympijských hrách 2024 – program deň po dni
Aktualizovaný program vystúpení slovenských športovcov na Hrách XXXIII. olympiády v Paríži:
Sobota 27. júla
CYKLISTIKA (Pont Alexandre III): Časovka žien (14.30, Nora Jenčušová)
SKEJTBORDING (La Concorde 3): Street mužov – kvalifikácia (12.00, Richard Tury), finále (17.00, Richard Tury?).
STREĽBA (Chateauroux): Vzduchová pištoľ muži – kvalifikácia (10.30, Juraj Tužinský).
TENIS (Roland-Garros): 1. kolo dvojhry (približne o 16.00 na kurte číslo 11: Anna Karolína Schmiedlová - Katie Boulterová).
VODNÝ SLALOM (Vaires-sur-Marne Nautical Stadium): C1 muži, K1 ženy – kvalifikácia (15.00, Eliška Mintálová, Matej Beňuš).
Nedeľa 28. júla
BOX (North Paris Arena): Ženy – do 66 kg – 1. kolo (21.52, Jessica Triebeľová – Alcinda Lucas dos Santosová).
JACHTING (Marseille): IQFoil – 1., 2., 3. a 4. rozjazda (10.00, Róbert Kubín).
STOLNÝ TENIS (South Paris Arena 4): 1. kolo dvojhry mužov a žien (10.45, Wang Jang - Čchu-čchin Wang).
STREĽBA (Chateauroux): Vzduchová puška 10 m muži – kvalifikácia (11.15, Patrik Jány), vzduchová pištoľ muži – finále (9.30, Juraj Tužinský?).
VODNÝ SLALOM (Vaires-sur-Marne Nautical Stadium): K1 ženy – semifinále, finále (15.30, Eliška Mintálová).
Pondelok 29. júla
JACHTING (Marseille): IQFoil – 5., 6., 7. a 8. rozjazda (12.00, Róbert Kubín).
STOLNÝ TENIS (South Paris Arena 4): 2. kolo dvojhry mužov a žien (20.00, Wang Jang?).
STREĽBA (Chateauroux): Vzduchová puška 10 m muži – finále (12.00, Patrik Jány?), trap muži – kvalifikácia (9.00, Marián Kovačócy).
TENIS (Roland-Garros): 2. kolo dvojhry (12.00, Anna Karolína Schmiedlová?).
VODNÝ SLALOM (Vaires-sur-Marne Nautical Stadium): C1 muži – semifinále, finále (15.30, Matej Beňuš).
Utorok 30. júla
JACHTING (Marseille): IQFoil – 9., 10., 11. a 12. rozjazda (12.00, Róbert Kubín).
STOLNÝ TENIS (South Paris Arena 4): 2. kolo dvojhry mužov a žien (10.00, Wang Jang?).
STREĽBA (Chateauroux): Trap muži – kvalifikácia (9.00, Marián Kovačócy), finále (15.30, Marián Kovačócy?), trap ženy – kvalifikácia (9.00, Zuzana Rehák Štefečeková).
TENIS (Roland-Garros): 3. kolo dvojhry žien (12.00, Anna Karolína Schmiedlová?).
VODNÝ SLALOM (Vaires-sur-Marne Nautical Stadium): K1 muži, C1 ženy – kvalifikácia (15.00, Jakub Grigar, Zuzana Paňková).
Streda 31. júla
JACHTING (Marseille): IQFoil – 13., 14., 15. a 16. rozjazda (12.00, Róbert Kubín).
LUKOSTREĽBA (Invalides): 1. a 2. kolo olympijského luku žien, 18.11, Denisa Baránková – Amélie Cordeauová)
STREĽBA (Chateauroux): Trap ženy – kvalifikácia (9.00, Zuzana Rehák Štefečeková), finále (15.30, Zuzana Rehák Štefečeková?), ĽM 3x40 muži – kvalifikácia (9.00, Patrik Jány).
VODNÝ SLALOM (Vaires-sur-Marne Nautical Stadium): C1 ženy – semifinále, finále (15.30, Zuzana Paňková).
Štvrtok 1. augusta
ATLETIKA (Trocadéro): Chôdza na 20 km muži (7.30, Černý), chôdza na 20 km ženy (9.20, Czaková, Burzalová).
BOX (North Paris Arena): Ženy – do 66 kg – 2. kolo (12.52, Jessica Triebeľová?).
JACHTING (Marseille): IQFoil – 17., 18., 19. a 20. rozjazda (12.00, Róbert Kubín).
LUKOSTREĽBA (Invalides): 1. a 2. kolo olympijského luku žien (12.26 a 18.11, Denisa Baránková?).
PLÁVANIE (La Defense Arena): Muži – 50 m v. sp. - rozplavby (11.00, Matej Duša), semifinále (20.44, Matej Duša?).
STREĽBA (Chateauroux): ĽM 3x40 muži – finále (9.30, Patrik Jány?).
VODNÝ SLALOM (Vaires-sur-Marne Nautical Stadium): K1 muži – semifinále, finále (15.30, Jakub Grigar).
Piatok 2. augusta
ATLETIKA (Stade de France): 100 m ženy – kvalifikácia a rozbehy (10.35, Viktória Forster), 800 m ženy – rozbehy (19.45, Gabriela Gajanová).
DŽUDO (Champ-de-Mars Arena): Muži – nad 100 kg (10.00 1., 2. kolo, osemfinále, štvrťfinále, 16.34 finálový blok, Márius Fizeľ).
JACHTING (Marseille): IQFoil – štvrťfinále, semifinále a finále (10.00, Róbert Kubín?).
PLÁVANIE (La Defense Arena): Ženy – 200 m pol. preteky – rozplavby (11.00, Tamara Potocká), semifinále (21.34, Tamara Potocká?). Muži – 50 m v. sp. – finále (20.30, Matej Duša?)
Sobota 3. augusta
ATLETIKA (Stade de France): 100 m ženy – semifinále a finále (19.55/21.20, Viktória Forster?), 800 m ženy – opravy (11.10, Gabriela Gajanová?).
BOX (North Paris Arena): Ženy – do 66 kg – štvrťfinále (17.06, Jessica Triebeľová?).
CYKLISTIKA (Trocadéro): Preteky mužov s hromadným štartom na 273 km (11.00, Lukáš Kubiš).
LUKOSTREĽBA (Invalides): Olympijský luk žien – osemfinále, štvrťfinále, semifinále, finále (9.30, Denisa Baránková?).
PLÁVANIE (La Defense Arena): 200 m pol. pret. – finále (20.59, Tamara Potocká?)
STREĽBA (Chateauroux): Skeet ženy – kvalifikácia (9.30, Danka Barteková, Vanesa Hocková).
VODNÝ SLALOM (Vaires-sur-Marne Nautical Stadium): Kajakcross muži, ženy – kvalifikácia (15.30, účasť SR).
Nedeľa 4. augusta
ATLETIKA (Stade de France): Ženy – 800 m – semifinále (20.35, Gabriela Gajanová?).
CYKLISTIKA (Trocadéro): Preteky žien s hromadným štartom na 158 km (14.00, Nora Jenčušová).
STOLNÝ TENIS (South Paris Arena 4): Finále a o 3. miesto dvojhra mužov (13.30, Wang Jang?).
STREĽBA (Chateauroux): Skeet ženy – kvalifikácia (9.00, Danka Barteková, Vanesa Hocková), finále (15.30, Danka Barteková?, Vanesa Hocková?).
VODNÝ SLALOM (Vaires-sur-Marne Nautical Stadium): Kajakcross muži, ženy – rozjazdy (15.30, účasť SR).
Pondelok 5. augusta
ATLETIKA (Stade de France): Ženy – 800 m – finále (21.50, Gabriela Gajanová?).
VODNÝ SLALOM (Vaires-sur-Marne Nautical Stadium): Kajakcross muži, ženy – štvrťfinále, semifinále, finále (15.30, účasť SR).
Utorok 6. augusta
BOX (Roland Garros): Ženy – do 66 kg – semifinále (22.34, Jessica Triebeľová?).
Streda 7. augusta
ATLETIKA (Stade de France/Trocadéro): Ženy – 100 m prek. – rozbehy (10.15, Viktória Forster). Mix – maratónske štafety v chôdzi (7.30, účasť SR Miroslav Úradník (náhr. Dominik Černý), Hana Burzalová).
Štvrtok 8. augusta
ATLETIKA (Stade de France): Ženy - 100 m prek. – opravy (10.35, Viktória Forster?).
Piatok 9. augusta
ATLETIKA (Stade de France): Ženy – 100 m prek. – semifinále (12.05, Viktória Forster?).
BOX (Roland Garros): Ženy – do 66 kg – finále (22.51, Jessica Triebeľová?).
ZÁPASENIE (Champ-de-Mars Arena): Voľný štýl muži – do 74 kg (11.30, Tajmuraz Salkazanov).
Sobota 10. augusta
ATLETIKA (Stade de France): 100 m prek. ženy – finále (19.45, Viktória Forster?).
ZÁPASENIE (Champ-de-Mars Arena): Voľný štýl muži – do 74 kg (19.30 o 3. miesto a finále, Tajmuraz Salkazanov?).