Jesolo

Štyri medaily mladých slovenských karatistov z MS

Roman Hrčka a jeho finálový premožiteľ Vu.

Mladí slovenskí karatisti získali na svetovom šampionáte kadetov, juniorov a pretekárov do 21 rokov v talianskom Jesole štyri medaily. Na podujatí súťažilo 1960 pretekárov zo 109 krajín.

Strieborný kov si v kata juniorov do 21 rokov v konkurencii 54 pretekárov vybojoval Roman Hrčka zo ŠŠK Bratislava. Na ceste do finále postupne zdolal Yoshizawu z USA, Poliaka Nedzielu, Japonca Išikawu a Alžírčana Ziada. (Alžírsko). Vo finálovom súboji podľahol Švédovi Anthonymu Vuovi.

Ďalšie tri slovenské medaily mali bronzový lesk. V kata junioriek do 21 rokov (52 pretekárok) ju získala Nataša Gamová z ŠŠK Bratislava, ktorá v súboji o bronzovú medailu porazila Brazílčanku Cardosovú. V kumite junioriek do 21 rokov v kategórii do 55 kg (54 pretekárok) skončila tretia Nina Kvasnicová z Tornado Karate Teamu Nitra, ktorá v zápase o bronz zdolala Kazašku Samaševovú. Tretí bronz pridal v kumite juniorov nad 76 kg (58 pretekárov) Lukáš Bohunický z Rapidu Bratislava, v boji o medailu presvedčivo vyhral nad Japoncom Mikim.