Vodní pólisti Srbska obhájili zlato, vo finále zdolali Grékov

Profile picture for user teraz.sk
Spravodajstvo
TERAZ.sk
Srbský hráč Andrija Prlainovič (11) strieľa cez brániaceho Gréka Alexandrosa Papanastasioua (vľavo) vo finále Srbsko - Grécko vo vodnom póle mužov na OH 2020 v Tokiu 8. augusta 2021. Foto: TASR/AP
Tokio 8. augusta (TASR) - Vodní pólisti Srbska obhájili olympijské zlato, keď vo finálovom zápase na hrách v Tokiu zdolali Grécko 13:10. Bronz získali hráči Maďarska po víťazstve nad Španielskom 9:5.

Deväťnásobní olympijskí šampióni Maďari získali prvý cenný kov pod piatimi kruhmi od triumfu v roku 2008.

Finálový zápas priniesol drámu, hoci po prvej štvrtine to vyzeralo na pomernej jasné víťazstvo Srbov. Tí viedli 6:3, no Gréci vyrovnali a v druhej a tretej štvrtine mali možnosť gólovo odskočiť súperovi. To sa podarilo Srbom v záverečnej časti, v ktorej od stavu 10:10 upravili na 13:10 a rozhodli o svojom víťazstve.

Srbi získali druhé olympijské zlato po sebe, predtým boli dvakrát bronzoví. Pre Grécko je striebro z olympiády historický úspech. Ich doterajšie maximum bolo 4. miesto z domácich OH v roku 2004.