Windsurfingový olympionik Robert Kubín štvrtý na majstrovstvách sveta

Robert Kubín počas majstrovstviev sveta v neolympijskej windsurfingovej triede Formula Windsurfing Foil.
ARCHÍV RK

Windsurfista Robert Kubín v rámci prípravy na jachtárske olympijské súťaže v Marseille obsadil 4. miesto na majstrovstvách sveta v neolympijskej triede Formula Windsurfing Foil v poľskom Pucku. Na šampionátovej regate štartovalo 61 pretekárov z 10 krajín.

Pre Kubína bol šampionát poslednou veľkou previerkou pred olympijskými hrami. Na majstrovstvách sveta dominovali domáci poľskí pretekári. Zvíťazil Stanislaw Trepczyňski pred Dominikom Lewinským a Michałom Maziarkom.

„S výsledkom som spokojný. Tieto preteky boli pre mňa najmä o testovaní olympijského materiálu a dolaďovaní formy pred blížiacimi sa olympijskými hrami,“ povedal Robert Kubín.

Najbližší týždeň ostáva Robert Kubín v poľskom Sopote, kde ho čaká ďalšie testovanie materiálu. Od 2. júla sa presunie do Marseille, kde absolvuje posledné sústredenie na olympijskej vode.