V Žiline sa počas uplynulého víkendu konal už 28. ročník bežeckých pretekov Zátopkova desiatka

Olympijský klub Žilina

Žilina 16. septembra (OK ZA) – Počas uplynulého víkendu sa v sobotu 14. septembra v Žiline konal už 28. ročník pretekov Zátopkova desiatka. Podujatie sa koná na počesť a pamiatku legendárneho vytrvalca Emila Zátopka. Hlavným organizátorom bol Olympijský klub Žilina (OK ZA) za aktívnej spolupráce Atletického klubu ŽilinaÚstavu telesnej výchovy Žilinskej univerzity.

Podujatie bolo poznačené mimoriadne nepriaznivým počasím. Dážď úplne znefunkčnil bežeckú dráhu  na štadióne Žilinskej univerzity. Napriek tomu sa preteky podarilo s úspechom zorganizovať v „mokrom režime“ v blízkom parku Ľ. Štúra na Bôriku. Deti a mládež súťažili na 300 m, 600 m a 800 m tratiach. Dospelí muži v piatich a ženy v dvoch vekových kategóriách absolvovali Zátopkovskú desiatku na 10 000 m trati.

Najlepší v kategórii 40 - 49 rokov dekorovaní bývalou vynikajúcou vytrvalkyňou Máriou Stranovskou. Zľava Ján Križák, absolútny víťaz Miroslav Vanko a Róbert Rolko. FOTO: OK ŽILINA
OK ŽILINA

Celkovým víťazom medzi mužmi sa stal Miroslav Vanko z TJ Obal servis Košice, pred Jánom Križákom z AŠK Grafobal Skalica a Branislavom Šarkanom z MKŠS AK Kysucké Nové Mesto. Zo žien bola najrýchlejšia Ľubomíra Maníková z AK Spartak Dubnica n/V.. Druhé miesto obsadila Sylvia Sebestianová z 5. PŠU Žilina a tretia bola Alena Pochybová
MKŠS AK Kysucké Nové Mesto.

V sobotu 21. septembra sa zástupcovia OK Žilina tradične stretnú s Českým klubom olympionikov pri príležitosti „Behu rodným krajom Emila Zátopka“. Ten vedie z jeho rodiska v Kopřivnici na miesto  posledného odpočinku vo Valaskom múzeu v Rožnove pod Radhošťom.