V pretekoch SP na 7,5 km v Novom Meste na Morave P. Fialková tretia, celkove je už druhá

Nové Město na Moravě 21. decembra (TASR) - Slovenská biatlonistka Paulína Fialková v rýchlostných pretekoch 3. kola Svetového pohára v Novom Meste na Morave obsadila 3. miesto. Za víťaznou Nórkou Marte Olsbuovou-Röiselandovou na 7,5 km trati zaostala o 6,2 s, druhú priečku obsadila Nemka Laura Dahlmeierová (+4,5). Cenný výsledok s 11. miestom patril aj Anastasii Kuzminovej (+41,7), 49. skončila Ivona Fialková (+1:54,3). V priebežnom hodnotení SP vedie po šiestich pretekoch Talianka Dorothea Wiererová s 284 bodmi, druhá P. Fialková nazbierala 267.

Paulína Fialková sa šiestykrát zo šiestich pretekov objavila túto zimu v top desiatke a štvrtý raz v kariére vyskočila na medailové pódium, prvý raz však v rýchlostnej disciplíne. Už sa zdalo, že zostane druhá, s číslom 84 sa však vrátila impozantne do kolotoča SP dvojnásobná olympijská víťazka Nemka Dahlmeierová, ktorá ju z druhej priečky posunula na tretiu.

Paulínu Fialkovú sprevádza túto sezónu veľké sebavedomie, čo sa prejavilo aj v rozhovore pre RTVS. "Tak maximálne spokojná nie som, chcela som zvíťaziť, najmä keď som všetky terče trafila. Výsledok je však pekný a ja sa z neho teším. Naďalej sa budem snažiť, aby som konečne zvíťazila, dúfam, že takýto vianočný darček si stihnem pribaliť. Na trati sa žiadalo vydať veľa síl, trať bola s novým snehom mäkkä, borila sa, ja som si však na takýto podklad navykla už v príprave. Na strelnici bol veľký tlak, spôsobený búrlivou atmosférou, ja som sa proti nemu vedela obrniť. Lyže poslúchali, vzhľadom na podmienky boli dobre pripravené."

Menej spokojnosti zo seba vyžarovala Anastasia Kuzminová. "Dve chybičky na strelnici ma mrzia, na druhej strane ma potešil bežecký čas. Celkove to nebol výkon, aký som chcela ukázať, jednoducho potrebujem lepšie zastrieľať. Husté sneženie spôsobilo, že trať bola rozbitá, bolo to naozaj ťažké."

Výsledky - 7,5 km: 1. Olsbuová-Röiselandová (Nór.) 19:44,6 (0 tr. okr.), 2. Dahlmeierová (Nem.) +4,5 (1), 3. Paulína FIALKOVÁ (SR) 6,2 (0), 4. Chevalierová (Fr.) 23,0 (1), 5. Häckiová (Švajč.) 29,3 (1), 6. Oebergová (Švéd.) 31,0 (0), … 11. Anastasia KUZMINOVÁ 41,7 (2), 49. Ivona FIALKOVÁ (obe SR) 1:54,3 (2). Priebežné hodnotenie SP (po 6 z 26 pretekov): 1. Wiererová 284, 2. P. FIALKOVÁ 267, 3. Mäkäräinenová 245, 4. Vittozziová 225, 5. Starychová 189, 6. Hojniszová 188, ... 11. KUZMINOVÁ 145, 59. I. FIALKOVÁ 14, SP v šprinte (3 z 9): 1. Wiererová 146, 2. P. FIALKOVÁ 122, 3. Mäkäräinenová 114, 4. Vittozziová 106, 5. Starychová 92, 6. KUZMINOVÁ 84.