Olympijský klub Žilina usporiadal počas uplynulého víkendu 27. ročník bežeckých pretekov Zátopkova desiatka

OK Žilina
alt

ŽILINA (OK Žilina) - Olympijský klub Žilina v spolupráci s Atletickým klubom Žilina, Ústavom telesnej výchovy Žilinskej univerzity a Atletickým oddielom Slávia Žilinská univerzita v sobotu 22. septembra zorganizoval bežecké preteky „Zátopkova desiatka“. Išlo pritom už o 27. ročník na pamiatku štvornásobného olympijského víťaza a 18-násobného svetového rekordéra Emila Zátopka.

V úvodnej časti súťažili chlapci a dievčatá narodení v rokoch 2003 a mladší na 300 metrovej trati. Neskôr sa pretekali ďalšie deti a mládež rozdelené podľa vekových kategórií na 600 a 800 metrových tratiach. Hlavnú „zátopkovskú“ 10 000 m trať absolvovali muži v piatich a ženy v dvoch vekových kategóriach.

Absolútnym víťazom medzi mužmi sa stal vychádzajúci talent slovenského vytrvalostného behu Branislav Šarkan z Martina štartujúci za MŠK Kysucké Nové Mesto. Za ním sa umiestnili Roman Arbet z Bardejova a Róbert Rolko zo Žiliny. Na fotografii OK Žilina všetci traja na stupni víťazov. Medzi ženami bola najrýchlejšia Ľubomíra Maníkova z Dubnice nad Váhom, druhá dobehla Sylvia Šebestian zo Žiliny a tretie miesto obsadila Alena Pochybová z Kysuckého Nového Mesta.

Na vydarenom podujatí sa zúčastnilo viac ako 150 bežcov, pričom väčšinu tvorili deti a mládež s početným doprovodom rodinných príslušníkov a divákov. Olympijský klub Žilina v rámci svojej činnosti široko propaguje olympizmus a šport aj na takýchto verejných celoslovenských oficiálnych podujatiach.