Budapešť

Na MS v karate Imrich v kumite piaty, Vargová aj družstvo mužov na 7. mieste

SZK

Tri popredné umiestenia dosiahli v sobotu slovenskí reprezentanti v karate na majstrovstvách sveta v Budapešti. Dominik Imrich sa v kumite do 60 kg prebojoval až do súboja o bronzovú medailu. V ňom prehral s majstrom sveta spred piatich rokov Talianom Angelom Crescenzom 1:4 a v konkurencii 74 karatistov zo 74 krajín obsadil výborné 5. miesto.

Dvadsaťpäťročný Imrich predtým v súťaži postupne zdolal Ribera z Portugalska 9:6, Pereza z Venezuely 8:1, Gehtbarga z Izraela 2:0, Bouzakriho z Holandaska 6:1 a v súboji o prvenstvo v základnej skupine podľahol Alpysbajovi z Kazachstanu 4:5. V repasáži potom uspel v súboji s Bielorusom Olegom Meľochinom (1:0) a dostal sa do súboja o medailu.

V kumite žien do 50 kg obsadila Natália Vargová v konkurencii 67 karatistiek z 56 krajín konečné 7. miesto. V 1. kole vyhrala 3:2 nad Slovinkou Haberlovou, v 2.kole 6:0 nad Barrosovou z Portugalska, v 3.kole 8:0 nad Čiľankou Godayovou. Vo 4.kole v súboji o víťazstvo v skupine prehrala 0:4 s Kazaškou Žanbyrbajovou a v  repasáži 1:6 s Japonkou Okazaiovou.

Takisto na 7. mieste skončil náš mužský tím v kumite v zložení Dominik Imrich, Matej Homola, Maroš Janovčík, Adi Gyurík, Tomáš Kósa, Julián Enrik, Smoliga a David Podsklan. V prvom kole mali Slováci voľný žreb, v druhom zdolali Uzbekistan 3:0, v treťom Čiernu Horu 3:1 a vo štvrtom prehrali 0:3 s Jordánskom. V repasáži podľahli 1:3 Taliansku. Siedme miesto obsadili v konkurencii 46 družstiev.