Číňania získali zlato vo vzduchovej puške miešaných tímov

Profile picture for user teraz.sk
Spravodajstvo
TERAZ.sk
Čínsky tím oslavuje po tom, čo Huang Yuting a Sheng Lihao získali zlatú medailu v súťaži zmiešaných družstiev vo vzduchovej puške na 10 m na Letných olympijských hrách 2024 v sobotu 27. júla 2024 vo francúzskom Chateauroux. Foto: TASR/AP
Paríž 27. júla (TASR) - Prvé zlato na OH v Paríži získali čínski strelci Šeng Li-chao a Chuang Jü-tching. V sobotu predpoludním triumfovali vo vzduchovej puške 10 m miešaných tímov, keď vo finále zdolali juhokórejskú dvojicu Hajun Park a Jihyeon Keum 16:12. Bronz si vybojovali Alexandra Leová a Islam Satpajev z Kazachstanu.

Iba sedemnásťročná Chuang a o dva roky starší Šeng sú úradujúci majstri sveta v tejto disciplíne z vlaňajška. Do finále na strelnici v Chateauroux postúpili z prvého miesta v kvalifikácii nástrelom 632,2 bodu, juhokórejskí reprezentanti dosiahli 631,4 bodu. Kórejčania síce v boji o zlato doťahovali v koncovke náskok favorita, ale čínski tínedžeri napokon vystúpili na najvyšší stupienok. Pre Šenga je to druhá olympijská medaila, v Tokiu pred tromi rokmi získal striebro v individuálnej vzduchovej puške. "Teraz cítim iba šťastie, finálový zápas bol dosť ťažký. Toto je pre mňa iba začiatok," uviedol Šeng podľa DPA.

Bronz putuje do Kazachstanu, keď Leová a Satpajev vyhrali v súboji o tretie miesto nad nemeckým párom Anna Janssenová, Maximilian Ulbrich presvedčivo 17:5.

V sobotu mali v Paríži rozdeliť celkovo 14 medailových kolekcií, no súťaž v streete skejtbordistov preložili pre dážď na pondelok.

strelectvo - mix vzduchová puška 10 m

finále:

Šeng Li-chao, Chuang Jü-tching (Čína) - Hajun Park, Jihyeon Keum (Kór. rep.) 16:12

o 3. miesto:

Alexandra Leová, Islam Satpajev (Kaz.) - Anna Janssenová, Maximilian Ulbrich (Nem.) 17:5

ďalšie poradie z kvalifikácie: 5. Jeanette Hegg Duestadová, Jon-Hermann Hegg (Nór.), 6. Ramita Ramitová, Arjun Babuta (India), 7. Goretti Zumayaová, Edson Ramirez (Mex,), iko) 628,6; 8. Chan Ťia-jü, Tu Lin-šu (Čína)

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR