Profile picture for user teraz.sk
Spravodajstvo
TERAZ.sk
Hráč Iosefo Baleiwairiki (vpravo) z Fidži. Foto: TASR/AP
Paríž 27. júla (TASR) - Reprezentanti domáceho Francúzska triumfovali na OH v Paríži v sedmičkovom ragby a vybojovali pre krajinu organizátora prvú zlatú medailu na prebiehajúcich hrách. V sobotnom finále na Stade de France zdolali dvojnásobných obhajcov zlata Fidžanov 28:7. Bronz získali Juhoafričania po triumfe 26:19 nad Austráliou.

Fidžania sa hotovali vyhrať aj tretí turnaj v histórii OH, predtým uspeli v Riu de Janeiro aj v Tokiu. Úvod sa niesol v ich réžii, položili päťku a premenili aj následný kop. Francúzi však ešte v prvom polčase vyrovnali a v úvode druhej 7-minútovky odskočili favoritovi turnaja ďalším položením a úspešným kopom na 14:7. Deväťdesiat sekúnd pred koncom domáci hráči definitívne rozhodli o triumfe nad oceánskym súperom vďaka päťke Duponta a v závere ešte skóre prikrášlili. Odplatili mu tak prehru zo základnej C-skupiny.

"Les Bleus" získali prvý cenný kov v mužskom sedmičkovom ragby na OH. K celkovému triumfu dokráčali napriek tomu, že v skupinovej fáze sa trápili a do vyraďovačky sa kvalifikovali len s jedným víťazstvom na konte.