Futbalistky Japonska a Austrálie zdolali svoje súperky

Profile picture for user teraz.sk
Spravodajstvo
TERAZ.sk
Na snímke sa Brazílčanky pozerajú na zápas skupiny C žien medzi Brazíliou a Japonskom v Parc des Princes počas letných olympijských hier v roku 2024, v nedeľu 28. júla 2024 v Paríži vo Francúzsku. Foto: TASR/AP
Paríž 28. júla (TASR) - Futbalistky USA zvíťazili vo svojom druhom zápase v B-skupine olympijského turnaja nad Nemkami 4:1 a zabezpečili si postup do štvrťfinále. Rekordné štvornásobné olympijské šampiónky, ktoré sa usilujú o zisk prvého titulu od OH 2012, majú na konte 6 bodov, Nemky sú v tabuľke na 2. mieste s 3 bodmi.

Reprezentantky Japonska vyhrali v nedeľnom dueli C-skupiny nad Brazíliou 2:1, keď oba góly dali v nadstavenom čase. Oba tímy tak majú v tabuľke tri body po dvoch dueloch. Austrália prehrávala v "béčku" so Zambiou ešte v 58. minúte 2:5, no gólom Michelle Heymanovej z 90. minúty vyhrala 6:5. Zambii nepomohol ani hetrik Barbry Bandovej.

Japonky nepremenili proti Brazílii v prvom polčase pokutový kop a po zásahu Jheniffer neskôr prehrávali 0:1. V 92. minúte však kapitánka Saki Kumagajová z penalty vyrovnala a striedajúca 19-ročná Momoko Tanikawaová následne v 96. minúte zariadila triumf svojho tímu parádnou strelou z 30 metrov.

Austrália - Zambia 6:5 (2:4)

Góly: 65. a 77. Catleyová (druhý z 11 m), 7. Kennedyová, 34. Rasová, 58. Mweembaová (vlastný), 90. Heymanová – 1., 32. a 45.+2 B. Bandaová, 21. a 56. Kundananjiová

USA - Nemecko 4:1 (3:1)

Góly: 10. a 44. Smithová, 26. Swansonová, 89. Lyn. Williamsová - 22. Gwinnová