Francúzi v súboji s Japonskom triumfovali 94:90

Profile picture for user teraz.sk
Spravodajstvo
TERAZ.sk
Grécky basketbalista Jiannis Antetokunmpo (dole) a Jaime Pradilla zo Španielska v zápase A-skupiny olympijského turnaja v basketbale mužov Španielsko - Grécko 30. júla 2024 vo francúzskom meste Villeneuve-d'Ascq. Foto: TASR/AP
Paríž 30. júla (TASR) - Basketbalisti Španielska si na olympijskom turnaji v Paríži pripísali na konto prvý triumf. Úradujúci majstri Európy vyhrali v utorok v dueli A-skupiny nad Gréckom 84:77 a posilnili svoju šancu na postup do štvrťfinále. Kanaďania uspeli aj vo svojom druhom stretnutí "áčka", keď zdolali Austráliu 93:83 a postúpili do štvrťfinále.

Španieli urobili rozhodujúci krok k triumfu v druhej štvrtine, ktorú vyhrali o 15 bodov. Santi Aldama si v drese víťazov pripísal na konto 19 bodov. Grékom, ktorí majú na konte dve prehry, nestačilo ani 27 bodov v podaní Jannisa Antetokunmpa. Ten mohol v poslednej polminúte vyrovnať na 80:80, ale svoj trojkový pokus nepremenil. Súper potom svoj náskok ešte poistil.

Domáci Francúzi v B-skupine uspeli aj vo svojom druhom zápase. V súboji s Japonskom triumfovali 94:90 po predĺžení a aj oni postúpili do štvrťfinále. Spolu s nimi idú z B-skupiny ďalej aj úradujúci majstri sveta z Nemecka, ktorí zdolali Brazíliu 86:73 a sú na čele tabuľky. K triumfu ich potiahol Dennis Schröder, ktorý nazbieral 20 bodov, šesť asistencií a tri doskoky.