Brit Yee vyhral zlato v odloženej súťaži triatlonistov

Spravodajstvo
TERAZ.sk
Britský reprezentant Alex Yee získal zlato v triatlone mužov na olympijských hrách v Paríži v stredu 31. júla 2024. Foto: TASR/AP
Paríž 31. júla (TASR) - Britský reprezentant Alex Yee získal zlato v triatlone mužov na olympijských hrách v Paríži. Striebro si vybojoval Novozélanďan Hayden Wilde a bronz zostal v usporiadateľskej krajine zásluhou Lea Bergereho.

Preteky mužov sa mali konať už v utorok, no organizátori ich museli presunúť na stredu pre zlú kvalitu vody v Seine. Nevyhovujúce podmienky predtým znemožnili aj nedeľňajší a pondelkový tréning. O tom, že preteky prebehnú podľa plánu a plávať sa bude v Seine, rozhodli organizátori len pár hodín pred štartom súťaže žien.

Dvadsaťšesťročný Yee patril medzi favoritov pretekov, pred troma rokmi v Tokiu skončil strieborný o 11 s za Nórom Kristianom Blummenfeltom. Tentorkát dokázal v jednej z posledných zákrut bežeckej časti zdolať svojho veľkého rivala Wildea, ktorý finišoval so stratou šesť sekúnd. O ďalšie štyri neskôr prišiel do cieľa domáci Bergere. Pre Yeeho je to už tretia olympijská medaila, v Tokiu sa tešil zo zlata v miešanej štafete.