Španieli vyhrali nad Marokom 2:1 a postúpili do finále

Profile picture for user teraz.sk
Spravodajstvo
TERAZ.sk
Futbalisti Španielska si po troch rokoch opäť zahrajú vo finále olympijského turnaja. Obhajcovia striebra z Tokia vyhrali v semifinále prebiehajúcich hier v pondelok 5. augusta 2024 nad Marokom 2:1. Foto: TASR/AP
Lyon 5. augusta (TASR) - Futbalisti Španielska si po troch rokoch opäť zahrajú vo finále olympijského turnaja. Obhajcovia striebra z Tokia vyhrali v semifinále prebiehajúcich hier v pondelok nad Marokom 2:1. V Marseille po polčase prehrávali po góle Soufianeho Rahimiho z pokutového kopu, po zmene strán skóre otočili Fermin Lopez a striedajúci Juanlu Sanchez.

V prvom semifinále prišlo v prvom dejstve k nezvyčajnej situácii, keď musel ihrisko opustiť uzbecký rozhodca Ilgiz Tantašev. Pri stredovom kruhu sa nešťastne zrazil so španielskym obrancom Marcom Pubillom a napokon ho musel na trávniku nahradiť štvrtý arbiter Glenn Nyberg zo Švédska.

Vo finále sa Španieli stretnú s domácimi Francúzmi, ktorí zdolali Egypťanov 3:1 po predĺžení. O dva góly sa postaral útočník Crystal Palace Jean-Philippe Mateta, ktorý je jedným z troch hráčov nepatriacich do kategórie do 21 rokov.