Volejbalisti Poľska vo finále proti obhajcom zlata Francúzom

Profile picture for user teraz.sk
Spravodajstvo
TERAZ.sk
Poľský volejbalista Wilfredo Leon Venero smečuje na Američana Toreya Defalca (vpravo) počas semifinálového zápasu Poľsko - USA na XXXIII. letných olympijských hrách 2024 v Paríži v stredu 7. augusta 2024. Foto: TASR/AP
Paríž 7. augusta (TASR) - Poľskí volejbalisti postúpili prvýkrát od roku 1976 do finále na OH. V úvodnom semifinálovom zápase olympijského turnaja v Paríži zdolali USA 3:2.

Poliaci otočili duel, v ktorom prehrávali 1:2 na sety. V dramatickom zápase využili svoj štvrtý mečbal. Američanom zmarili snahu získať štvrté zlato na OH. V boji o olympijský titul sa stretnú s obhajcami trofeje Francúzmi, ktorí zdolali Talianov 3:0 na sety. Taliani v úvodnom sete neviedli ani raz o viac ako bod a od stavu 17:17 ťahali za kratší koniec. Francúzi zvládli lepšie aj koncovku druhého setu, keď zmazali trojbodové manko a znovu od stavu 17:17 ani raz neprehrávali. Tretie dejstvo kontrolovali už od začiatku a súperom nedovolili ani raz vyrovnať. Proti Poliakom si v sobotu zahrajú o druhý titul, duel o bronz je na programe v piatok.