Futbalistky Nemecka zdolali Španielsko 1:0 a získali bronz

Profile picture for user teraz.sk
Spravodajstvo
TERAZ.sk
Nemecké futbalistky získali na olympijskom turnaji vo Francúzsku bronzové medaily. V zápase o tretiu priečku zdolali Španielsko 1:0 v piatok 9. augusta 2024. Jediný gól zaznamenala v 65. minúte Giulia Gwinnová, ktorá premenila penaltu. Foto: TASR/AP
Lyon 9. augusta (TASR) - Nemecké futbalistky získali na olympijskom turnaji vo Francúzsku bronzové medaily. V piatkovom zápase o tretiu priečku zdolali Španielsko 1:0. Jediný gól zaznamenala v 65. minúte Giulia Gwinnová, ktorá premenila penaltu. Úradujúce majsterky sveta mohli vyrovnať v úplnom závere, ale pokutový kop Alexie Putellasovej zneškodnila Ann-Katrin Bergerová.

Nemky sa tak tešili z piateho cenného kovu a štvrtého bronzu. Predtým skončili na 3. mieste aj v rokoch 2000, 2004 a 2008. Na konte majú aj zlato, ktoré získali pred ôsmimi rokmi v Riu. Pre Španielky to bola premiéra na OH a obsadili štvrtú priečku. Vo finále sa v sobotu stretnú Brazília a USA.