Hádzaná: Dáni sú druhí finalisti, Slovincov zdolali 31:30

Profile picture for user teraz.sk
Spravodajstvo
TERAZ.sk
Hádzanári Nemecka sa stali prvými finalistami olympijského turnaja v Paríži. Foto: TASR/AP
Paríž 9. augusta (TASR) - Hádzanári Dánska sa stali druhými finalistami olympijského turnaja v Paríži. V piatkovom semifinále zvíťazili nad Slovincami 31:30. V súboji o zlato sa stretnú s Nemcami, ktorí v prvom semifinále zdolali Španielov 25:24.

Do prvého semifinále mali lepší vstup Nemci, keď viedli 3:0, no Španieli dokázali vyrovnať na 6:6. Nemci znovu získali náskok, v prvom polčase viedli aj o štyri góly (10:6, 11:7), no Španieli dokázali do prestávky vyrovnať na 12:12.

Španieli aj v druhom polčase doťahovali náskok súpera a po tom, čo viackrát vyrovnali (13:13, 20:20), sa dostali aj do tesných náskokov 23:22 a 24:23. V závere však Nemcov v kľúčových momentoch podržal brankár Wolff a tí gólom Mertensa vyrovnali a presným zásahom Knorra dosiahli najtesnejšie víťazstvo.

Dáni začali druhé semifinále náskokom 3:0, z ktorého ťažili v ďalšom priebehu prvého polčasu. Slovincom sa v ňom nepodarilo vyrovnať a favorizovaný súper krátko pred prestávkou prvýkrát odskočil na rozdiel piatich gólov - 10:15. Dáni si udržiavali presvedčivý náskok aj po väčšiu časť druhého dejstva, v ktorom viackrát viedli aj o šesť gólov. Slovinci v závere zariskovali, podržal ich aj brankár a od stavu 27:31 trikrát po sebe skórovali, no vyrovnať už nedokázali.

hádzaná - muži, semifinále:

Nemecko - Španielsko 25:24 (12:12)

najviac gólov: Ucins 6, Golla a Knorr po 4 - Fernandez 5, Tarrafeta a Casado po 4

Slovinsko - Dánsko 30:31 (10:15)

najviac gólov: Bombac a Vlah po 7, Mackovšek a Janc po 4 - Landin 6, Jorgensen a Hansen po 5

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR