Bežecký apríl: Prečo by sme mali kupovať topánky na beh až večer?
Počúvajte zadarmo na: Google podcasty | Spotify | Apple podcasty | SoundCloud | RSS
Topánky sú pre bežca alfou a omegou. Napokon, veď práve nohy sú hnacími nástrojmi, ktoré vykonávajú primárnu aktivitu pri behu. No a práve na tému bežeckej obuvi a otázkach, ktoré súvisia s výstrojom bežca sa moderátor Stanislav Benčat rozprával s uznávaným športovým lekárom, prednostom ústavu telovýchovného lekárstva slovenskej zdravotníckej univerzity v Bratislave, Pavlom Malovičom.
„Prvý problém barefootových topánok je, že sme prakticky bosí. Hrúbka podrážky je okolo 3-4 milimetre, to je nič. Prvý problém môže byť, aby sa podrážka neprepichla, hoci niektoré topánky už sú také, že sú odolné aj voči klincom. Čo je prekvapenie aj pre mňa. Barefootový bežec by mal ale poznať kvalitu svojho chodidla. Mal by napríklad v rámci tréningu vyskúšať beh po štrku a zistí, čo to s jeho chodidlami vlastne robí.“
Mať správnu obuv je základom toho, aby si bežec čo najviac užíval každý jeden kilometer. Aj preto by si mal každý amatér, ale aj profesionál vypočuť rady špičkového odborníka, akým Pavel Malovič rozhodne je.
Čo všetko teda nájdete v najnovšom Olympijskom podcaste, ktorý sa v štvrtý mesiac roka v rámci Bežeckého apríla zameriava výsostne na túto aktivitu?
- Ako si správne vybrať bežeckú obuv?
- Čo hrozí, ak máme zlú obuv?
- Sú barefootové topánky vhodné na beh?
- Ako si vybrať obuv na beh po asfalte a v teréne?
- Koľko párov bežeckých tenisiek treba mať?
- Kedy si treba kúpiť nové tenisky?
- Je vhodné behať s okuliarmi?
Vypočujte si predchádzajúci podcast zo série
Počúvajte na: Google podcasty | Spotify | Apple podcasty | SoundCloud | RSS
Vo svojej aplikácii, cez ktorú chcete podcast počúvať, zadajte názov „Olympijský podcast", nastavte si automatické odoberanie a každý týždeň vo štvrtok môžete počúvať rozhovory so zaujímavými ľuďmi o zaujímavých témach z oblasti športu.
Mobilné telefóny s operačným systémom iOS majú predinštalovanú aplikáciu Apple Podcasts, telefóny s operačným systémom Android ponúkajú množstvo bezplatných aplikácií na počúvanie podcastov (Google Podcasts, Spotify...). Olympijský podcast je možné počúvať aj cez počítač, napr. na Soundcloud.
Ďakujeme podcastovému štúdiu Podcaster za poskytnutie priestorov na nahrávanie Olympijského podcastu. Viac info a prenájom štúdia na www.podcaster.sk