Gymnasta Yulo získal druhé zlato v Paríži, ovládol aj preskok

Profile picture for user teraz.sk
Spravodajstvo
TERAZ.sk
Carlos Edriel Yulo z Filipín súťaží počas finále individuálneho preskoku v športovej gymnastike mužov v Bercy Aréne na Letných olympijských hrách 2024 v nedeľu 4. augusta 2024 v Paríži. Foto: TASR/AP
Paríž 4. augusta (TASR) - Filipínsky gymnasta Carlos Edriel Yulo získal na OH v Paríži druhú zlatú medailu. Po sobotňajšom triumfe v prostných ovládol aj súťaž v preskoku, keď zvíťazil so známkou 15,116 b. Striebro si vybojoval Artur Davtjan z Arménska (14,966), ktorý o jednu priečku vylepšil svoje umiestnenie z Tokia. Bronzovú medailu vo svojej premiére pod piatimi kruhmi získal Harry Hepworth z Veľkej Británie (14,949).

Dvadsaťštyriročný Yulo sa pohyboval dlhšiu dobu vo svetovej špičke, z MS má šesť cenných kovov, vrátane dvoch najcennejších. Medaila na olympiáde mu však tesne unikala, pred troma rokmi v Tokiu obsadil na preskoku 4. miesto. V Paríži sa však dočkal a stal sa druhým olympijským šampiónom z Filipín, prvou bola v Tokiu vzpieračka Hidilyn Diazová.