Profile picture for user teraz.sk
Spravodajstvo
TERAZ.sk
Azerbajdžanský džudista Hidarat Hejdarov na OH v Paríži 29. júla 2024 Foto: TASR/AP
Paríž 29. júla (TASR) - Azerbajdžanský džudista Hidarat Hejdarov získal na OH v Paríži zlatú medailu v kategórii do 73 kg. Vo finále zdolal domáceho Francúza Joana-Benjamina Gabu na ippon. Bronzové medaily si odniesli Japonec Soiči Hašimoto a Macedónec Adil Osmanov.

Hejdarov získal v Paríži svoju prvú olympijskú medailu, ktorou nadviazal na nedávne tituly majstra sveta a Európy. Vo finále bol v pozícii favorita, no lepší vstup doň mal Francúz. Ten sa prezentoval aktivitou, na ktorú Hejdarov napokon dokázal odpovedať. O víťazovi rozhodlo až zlaté skóre. Obaja džudisti mali na konte dvakrát šido a Hejdarov napokon získal ippon.