Holanďania zlatí v tímšprinte vo svetovom rekorde

Profile picture for user teraz.sk
Spravodajstvo
TERAZ.sk
Holandskí reprezentanti v dráhovej cyklistike si na OH v Paríži vybojovali zlaté medaily v tímovom šprinte v utorok 6. augusta 2024. Foto: TASR/AP
Paríž 6. augusta (TASR) - Holandskí reprezentanti v dráhovej cyklistike si na OH v Paríži vybojovali zlaté medaily v tímovom šprinte. Trio Roy van der Berg, Harrie Lavreysen a Jeffrey Hoogland obhájilo prvenstvo z Tokia, keď vo finále triumfovalo v novom svetovom rekorde 40,949 s. Na druhé miesto odsunuli Veľkú Britániu (41.814). V súboji o bronz boli úspešní Austrálčania.

Holanďania pokorili na velodróme v Saint-Quentin-en-Yvelines svetový rekord už v utorok popoludní v 1. kole súťaže, keď počas troch okruhov dosiahli čas 41,191 sekundy. Prekonali tak dovtedajšie maximum 41,225, ktoré rovnako holandský tím dosiahol v roku 2020 v Berlíne. Vo finále potom rekordný zápis ešte vylepšili. V súboji o tretiu pozíciu Austrália časom 41,597 zdolala domáce Francúzsko (41,993).