Profile picture for user teraz.sk
Spravodajstvo
TERAZ.sk
Japonský reprezentant v športovej gymnastike Šinnosuke Oka na olympijských hrách v Paríži 31. júla 2024. Foto: TASR/AP
Paríž 31. júla (TASR) - Japonský reprezentant v športovej gymnastike Šinnosuke Oka získal zlato na OH v Paríži vo viacboji mužov. V stredajšom finále získal celkovú známku 86,832 bodu. Striebro si vybojoval Čang Po-cheng z Číny s mankom na víťaza 0,233 b. Pódium uzavrel jeho krajan Siao Žuo-tcheng so stratou 0,468.

Dvadsaťročný Japonec získal prvé olympijské zlato v individuálnej kategórii v kariére. Z Paríža si odnáša najcennejší kov aj z tímovej súťaže. Obhajca olympijského zlata z Tokia Daiki Hašimoto spadol počas zostavy na koni a obsadil šieste miesto.

Čang nastúpil na finále ako víťaz kvalifikácie, no napokon sa musel skloniť pred nečakaným japonským šampiónom. Siao pridal do zbierky druhú olympijskú medailu z viacboja jednotlivcov, pred troma rokmi v Tokiu bol na 2. priečke.