McCarthy a O´Donovan vyhrali dvojskif ľahkých váh

Profile picture for user teraz.sk
Spravodajstvo
TERAZ.sk
Írski veslári Fintan McCarthy a Paul O´Donovan vybojovali zlaté medaily v skife ľahkých váh na OH v Paríži v piatok 2. augusta 2024. Foto: TASR/AP
Paríž 2. augusta (TASR) - Írski veslári Fintan McCarthy a Paul O´Donovan vybojovali zlaté medaily v skife ľahkých váh na OH v Paríži. V piatkovom finále triumfovali s náskokom 2,34 pred Talianmi Stefanom Oppem a Gabrielom Soaresom. Bronzové medaily si odniesli Gréci Petros Gkaidatzis a Antonios Papakonstantinou.

Íri potvrdili pozíciu najväčších favoritov a v Paríži obhájili zlato z OH 2020 v Tokiu. V cieli mali 2,5 sekundový náskok pred Talianmi, ktorí boli podľa očakávania ich hlavní súperi v boji o zlato. Dramatický boj sa odohral najmä v súboji o bronzovú priečku, ktorú napokon obsadili Taliani s náskokom iba 11 stotín na Švajčiarov.

veslovanie - muži

dvojskif ľahkých váh: 1. Fintan McCarthy, Paul O'Donovan (Ír.) 6:10,99 min., 2 Stefano Oppo, Gabriel Soares (Tal.) 6:13,33, 3. Petros Gkaidatzis, Antonios Papakonstantinou (Gr.) 6:13,44, 4. Švajčiarsko 6:16,50, 5. Nórsko 6:20,92, 6. Česko 6:21,00

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR