Zlato v miešanej štvorhre získali stolní tenisti Číny

Profile picture for user teraz.sk
Spravodajstvo
TERAZ.sk
Čínski stolní tenisti Wang Čchu-čchin a Sun Jing-ša sa stali víťazmi turnaja v miešanej štvorhre na OH v Paríži v utorok 30. júla 2024. Foto: TASR/AP
Paríž 30. júla (TASR) - Čínski stolní tenisti Wang Čchu-čchin a Sun Jing-ša sa stali víťazmi turnaja v miešanej štvorhre na OH v Paríži. Vo finále zdolali dvojicu Ri Džong-sik, Kim Kum-jong z KĽDR 4:2 na sety. Bronz získalo duo Lim Džong-hun, Šin Ju-pin z Kórejskej republiky.

Miešana štvorhra sa pod piatimi kruhmi hrala po druhýkrát a Číňania získali zlato premiérovo. V Tokiu uspeli domáci Japonci. Číňania v zápase ani raz neprehrávali, prvý set vyhrali na 6. Hráči z KĽDR dokázali vyrovnať na 1:1, keď zvíťazili na 7, no v ďalších dvoch setoch prehrali na 8 a na 5. V piatom ešte zabojovali a získali ho vo svoj prospech 11:7, no v rozhodujúcom podľahli 8:11. V súboji o bronz nepovolili Kórejčania dvojici z Hongkongu Wong Chun Ting a Doo Hoi Kem triumf v ani jedinom sete.

stolný tenis - miešaná štvorhra:

finále:

Wang Čchu-čchin, Sun Jing-ša (Čína) - Ri Džong-sik, Kim Kum-jong 4:2 (6, -7, 8, 5, -7, 8).

o 3. miesto:

Lim Džong-hun, Šin Ju-pin (Kór rep.) - Wong Chun Ting, Doo Hoi Kem (Hongkong) 4:0 (5, 7, 7, 12)

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR