Peter
Pašuth
Bianka Sidová
Slovenská kanoistika

O prvú medailu pre Slovensko sa na majstrovstvách Európy juniorov a do 23 rokov v rýchlostnej kanoistike v Belehrade sa postarala talentovaná Bianka Sidová. V K1 junioriek na 1000 m finišovala na 2. mieste.

Talentovaná Sidová bola jednou z veľkých favoritiek pretekov kajakárok na 1000 m. Vlani na šampionáte v Poznani finišovala na 3. priečke, teraz svoje umiestenie o jednu pozíciu vylepšila. Na trati dlho viedla, ale napokon prehrala o 3,454 sekundy s Maďarkou Rekou Nemesovou.

„Do jazdy som dala všetko, čo bolo v mojich silách. Napokon to vyšlo len na 2. miesto. Som šťastná, lebo vidieť, že práca, ktorú som odviedla, priniesla výsledok,“ povedala po finále Sidová, ktorá bola v minulosti finalistkou projektu Slovenského olympijského a športového výboru a Nadácie SOŠV Ukáž sa!

Tesne za medailami v K2 do 23 rokov na 1000 m skončili Samuel Podhradský s Matejom Današom, keď finišovali na 4. mieste. O jednu priečku nižšie sa umiestili v C2 do 23 rokov na 1000 m Eduard Strýčko a Peter Kizek. V juniorskej K2 na 1000 m finišovali Máté Lépi Mátém Marsalom na 9. pozícii.