Viktória Reichová získala historický bronz pre Slovensko z SP v umeleckom plávaní

Pašuth
Viktória Reichová.
Foto
SPF

Slovenská akvabela Viktória Reichová obsadila 3. miesto v súťaži voľných sól na pretekoch Svetového pohára v umeleckom plávaní vo francúzskom Montpellieri. Pre Slovensko je to historická medaila z podujatia tohto rangu.

Viktória Reichová s bronzovou medailou z SP v Montpellieri
Foto
SPF

Dvadsaťjedenročná Reichová štartovala v konkurencii 21 pretekárok ako tretia. Za jej voľnú zostavu jej rozhodcovia udelili 260,8376 bodu. Triumfovala Japonka Inui Jukiková pred Rakúšankou Alexandri Vasilikiovou. Reichová už má istú miestenku na majstrovstvá sveta v plaveckých športoch do Jokohamy.

„Z tretieho miesta mám veľkú radosť. Pre Slovensko je to skvelý výsledok. Nové pravidlá zmenili v našom športe úplne všetko, aj keď sú prísne. Konečne sa však môžu na stupňoch pre víťazov objaviť aj menšie krajiny, medzi ktoré patrí aj Slovensko,“ povedala pre web Slovenskej plaveckej federácie Viktória Reichová.

Na piatkové preteky sa nezobudila v optimálnom nastavení. Ráno mala nízky tlak a necítila sa najlepšie. „Našťastie, všetko rýchlo prešlo a plávalo sa mi dobre. Ešte ma čakajú technické sóla, na ktoré sa teším,“ doplnila Viktória Reichová.

V Montpellieri sa predstavila aj 16-ročná Lea Anna Krajčovičová, ktorá s 222,4084 bodmi skončila pri seniorskej premiére v SP na 11. pozícii. Jej výsledok sa však do celkového poradia napokon nepočítal, keďže za každú krajinu sa brala do úvahy len jedna pretekárka.