Matthias Schwarzbacher vyhral juniorský Svetový pohár v cyklistike

Pašuth
Matthias Schwarzbacher.
Foto
SZC/SOŇA NIKOVÁ

Cyklista Matthias Schwarzbacher sa stal víťazom pretekov Medzinárodných dní cyklistiky, ktoré boli súčasťou NCupu – Svetového pohára juniorov v cestnej cyklistike. Počas troch dní štartovala v Dubnici nad Váhom a jej okolí takmer kompletná svetová juniorská špička. Schwarzbacher vyhral nielen súťaž o žltý dres, ale aj bodovaciu súťaž.

Matthias Schwarzbacher
Foto

Sedemnásťročný cyklista, ktorý začínal v CK Železiarne Podbrezová a momentálne je členom talianskeho zoskupenia CPS Professional Team, dosiahol najväčší úspech svojej cestárskej kariéry. Základ pre celkové víťazstvo položil Schwarzbacher triumfom v sobotňajšej druhej etape so štartom i cieľom v Dubodieli (123 km). V úvodnej etape – časovke v Trenčianskych Tepliciach (10 km) i v tretej s dvoma prejazdmi Homôlky a štartom i cieľom v Dubnici nad Váhom (126 km) bol zhodne deviaty.

„Dosiahol som najväčší úspech svojej kariéry na ceste. Fungovali sme ako tím a dodržali sme všetky pokyny od trénera. Pomohli sme si vzájomne. Ukázalo sa, že ak má človek dobrý deň, vie zajazdiť aj v kopcoch, aj keď nie je vrchár,“ povedal Matthias Schwarzbacher.

Darilo sa aj ďalším dvom členom slovenskej reprezentácie. Dominik Dunár skončil celkovo štvrtý. Do najlepšej desiatky sa na 8. priečku na domácich cestách v rámci NCupu prebil Samuel Novák.