Netradičné zásnuby v cieli chodeckých pretekov na MS v Budapešti

Dominik Černý a Hana Burzalová v cieli chodeckých pretekov na 50 km na MS v Budapešti.
FB SAZ/PAVOL UHRIN

Majstrovstvá sveta v atletike v Budapešti zažili netradičné zásnuby, o ktoré sa postaral slovenský chodec Dominik Černý. V cieli pretekov na 35 km požiadal o ruku priateľku a chodeckú i reprezentačnú kolegyňu Hanu Burzalovú.

Černý v mužských pretekoch na 35 km obsadil 19. priečku v osobnom rekorde za 2:32:56 h. Burzalová medzi ženami skončila na 28. mieste za 3:02:47 h.

Černý v čase, keď bola Burzalová na záverečnej rovinke, za cieľovou čiarou pokľakol a čakal na svoju priateľku. V ruke držal snubný prstienok, ktorý mal vo vrecku aj počas budapeštianskej chodeckej tridsaťpäťky.