Golfista Tadeáš Teťák po druhom triumfe sezóny s miestenkou do Challenge Tour

Peter
Pašuth
Tadeáš Teťák
ARCHÍV (tt)

Slovenský golfista Tadeáš Teťák sa stal víťazom finálového turnaja Pro Golf Tour – Castanea Resort Championship na ihrisku v nemeckom Adendorfe a definitívne potvrdil aj zisk hracej karty na Challenge Tour 2025. Teťák získal druhý triumf v Pro Golf Tour.

V Adendorfe sa vyhol väčším chybám, viedol od prvého kola a napokon turnaj zakončil so skóre -12. O jednu ranu zdolal Yenteho van Dorena z Belgicka. V celoročnom rebríčku Order of Merit, na základe ktorého sa prideľovali karty do Challenge Tour 2025, obsadil po triumfe tretiu priečku. Pred turnajom bol piaty. Jednotkou sa stal Van Doren. Challenge Tour je druhá najväčšia európska turnajová séria.

Teťák, ktorý dosiahol v tejto sezóne druhý turnajový triumf, skončil pred rokom v Pro Golf Tour šiesty a len tesne mu ušlo miesto na sériu kvalitnejších podujatí. „Bola to pre mňa veľká záťaž, ktorú teraz vystriedala úľava. Dosiahol som svoj cieľ a teraz som veľmi šťastný. Pro Golf Tour je odrazovým mostíkom do Challenge Tour, už sa teším na budúci rok,“ povedal slovenský golfista.