Václavík napodobnil Hagaru a je vo finále juniorskej GP ISU

Peter
Pašuth
Lukáš Václavík počas voľnej jazdy na EYOF v Pontebbe.
SOŠV/ANDREJ GALICA

Slovensko bude mať aj tento rok zastúpenie vo finále juniorskej Grand Prix ISU v krasokorčuľovaní. Po Adamovi Hagarovi, ktorý skončil vlani v prestížnom seriáli na treťom mieste, si tentoraz účasť vybojoval Lukáš Václavík. Hagara je prvý náhradník pre finálové podujatie, ktoré bude hostiť 5. až 8. decembra francúzske Grenoble.

Václavík si účasť vo finále juniorskej Grand Prix zabezpečil vďaka víťazstvu na pretekoch v Gdansku a 4. miestu v Rige. Každý krasokorčuliar mohol získať body na dvoch zo šiestich pretekoch seriálu. Václavík ich nazbieral 24. a obsadil konečnú 6. pozíciu.

Rovnako 24 bodov získal aj Adam Hagara, ktorý skončil v hodnotení seriálu siedmy. Strieborný medailista zo ZOH mládeže 2024 sa v seriáli juniorskej GP dostal dvakrát na pódium. V Ostrave bol tretí, v Ľubľane druhý. Pri rovnosti bodov rozhodol v neprospech Hagaru, ktorý sa stal prvým náhradníkom pre finále, víťazstvo Václavíka v Gdansku.

Okrem Václavíka sa v Grenoble v súťaži juniorov predstavia aj Američan Jacob Sanchez, Japonci Rio Nakata a Sena Takahaši, Novozélanďan Yanhao Li a Kórejčan Min-kju Seo.