V tradičných atletických pretekoch Deň vytrvalca v Žiline suverénne zvíťazili Peter Tichý a Nikola Čorbová

OK Žilina

ŽILINA (OK ZA) - Sviatok slovenských ultramaratóncov „Deň supervytrvalca“ sa uskutočnil v sobotu 19. októbra v parku Ľudovíta Štúra v Žiline. Už 24. ročník tradičných pretekov usporiadali Atletický klub a Olympijský klub Žilina (OK ZA) ako majstrovstvá Slovenska v behu na 50 km.

Za ideálneho jesenného počasia nedal v kategórii mužov nikomu šancu nestárnuci olympionik Peter Tichý z MKP Žilina a presvedčivo zvíťazil časom 3:24.21 hod. pred Vladimírom Baloghom z Obal servisu Košice v čase 3:34.41 hod. Na tretej pozícii prekvapivo dobehol Roman Chromek reprezentujúci Run To Fun časom 3:39.39 hod. V kategórii žien s veľkou prevahou zvíťazila len 22 ročná Nikola Čorbová z UMB Banská Bystrica časom 3:57.57 hod. Jej výkon, technika a ľahkosť pohybu dávajú tušiť vychádzajúci supertalent slovenského vytrvaleckého behu. Druhé miesto obsadila Zlatka Semanová z 05 BK Furča Košice pri čase 4:41.45 hod. a tretia bola Eva Hatalová z BK Cyklosun Spišská Nová Ves časom 4:45.11 hod.