Zlato v rýchlostnej kanoistike z K2 na 500 m žien pre Nový Zéland

Profile picture for user teraz.sk
Spravodajstvo
TERAZ.sk
Novozélanďanky Lisa Carrington a Alicia Hoskin oslavujú zisk zlata vo finále 500 metrov ženského kajaku dvojíc na Letných olympijských hrách 2024 v piatok 9. augusta 2024 vo francúzskom Vaires-sur-Marne. Foto: TASR/AP
Vaires-sur-Marne 9. augusta (TASR) - Novozélandské reprezentantky v rýchlostnej kanoistike Lisa Carringtonová a Alicia Hoskinová triumfovali na OH v Paríži v K2 na 500 m. V A-finále si vybojovali zlato suverénne časom 1:37,28 minúty. Striebro po preskúmaní cieľovej fotografie získali Maďarky Tamara Csipesová a Alida Dóra Gazsóová a na tretej priečke skončili v rovnakom čase Nemky Paulina Paszeková s Jule Hakeovou i ďalšia maďarská posádka Noemi Puppová, Sára Fojtová.

Carringtonová obhájila zlato z Tokia, no vtedy štartovala s inou partnerkou. Tridsaťpäťročná kanoistika získala pod piatimi kruhmi už sedem zlatých medailí a na konte má aj jeden bronz. V Paríži už má na konte titul v K4 na 500 m a svoju bilanciu môže ešte vylepšiť, na štart sa postaví aj v sobotu v K1 na 500 metrov. O ďalších priečkach rozhodovala až cieľová fotografia, striebro nakoniec získali Csipesová a Gazsóová, ktoré stratili 2,11 sekundy na víťazky. Ich krajanky Puppová a Fojtová i Nemky Paszeová s Hakeovou preťali cieľ zhodne s mankom 2,18 s a obe lode získali bronz.

výsledky:

1. Alicia Hoskinová, Lisa Carringtonová (N.Zél.) 1:37,28 min, 2. Alida Dóra Gazsóová, Tamara Csipesová (Maď.) +2,11 s, 3. Noemi Puppová, Sára Fojtová (Maď.) a Paulina Paszeková, Jule Hakeová (Nem.) obe posádky +2,18, 5. Hermien Petersová, Lize Broekxová (Belg.) +2,56, 6. Pauline Jagschová, Lena Röhlingsová (Nem.) +2,81, 7. Ella Beereová, Alyssa Bullová (Aus.) +3,66, 8. Selma Konijnová, Ruth Vorsselmanová (Hol.) +3,98, B-finále: 9. Linnea Stensilsová, Moa Wikbergová (Švéd.) 1:42,05, 10. Karina Alanisová, Beatriz Brionesová (Mex.) 1:43,70

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR