Češky bez strely na bránku v prvej tretine, na ZOH sa to stalo 6-krát

Profile picture for user teraz.sk
Spravodajstvo
TERAZ.sk
Česká brankárka Klára Peslarová (uprostred) inkasuje gól z hojejky Američanky Savannah Harmonovej (15) v zápase štvrťfinále žien v hokeji USA - Česko na ZOH 2022 v Pekingu 11. februára 2022. Foto: TASR/AP
Peking 11. február (TASR) - České hokejistky si v prvej tretine štvrťfinálového zápasu pekinského olympijského turnaja proti USA (1:4) nepripísali ani jednu strelu na bránku. Stalo sa tak na ZOH len šiestykrát.

Naposledy sa rovnaká štatistika "podarila" Taliankam, ktoré na domácich zimných olympijských hrách v roku 2006 v Turíne neohrozili celú tretinu brankárky Švédska (0:11) a Kanady (0:16).
Americká hráčka Savannah Harmonová (15) oslavuje so spoluhráčkou Hannah Brandtovou gól proti Česku v zápase štvrťfinále žien v hokeji USA - Česko na ZOH 2022 v Pekingu 11. februára 2022. Foto: TASR/AP

Češky paradoxne v 25. minúte otvorili svojou druhou strelou skóre, keď puk za chrbát Alexy Cavalliniovej poslala Michaela Pejzlová. Vo zvyšku stretnutia však pridali len ďalšie štyri strely a svoje premiérové účinkovanie na ZOH ukončili na 8. mieste. Ďalšími dvomi družstvami bez ohrozenia bránky súperiek počas celej tretiny na olympijskom turnaji sú podľa informácií AP Japonky a reprezentantky Číny. Prihodilo sa im to na ZOH 1998 v Nagane, Japonkám tiež dvakrát.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR