Smútok hokejistov po prehre s Nemcami, čaká ich duel o 5. miesto

Profile picture for user Pasuth
Peter
Pašuth

Slovenská hokejová reprezentácia do 17 rokov bude hrať na zimnom Európskom olympijskom festivale mládeže v talianskom Udine o konečné 5. miesto. Zverenci Michala Hreusa prehrali v utorok popoludní s Nemeckom 5:7 a v tabuľke skupiny obsadili konečnú 3. pozíciu.

Slovensko - Nemecko na EYOF
EYOF 2023

Slováci už pred začiatkom zápasu vedeli, že vzhľadom na výsledky predošlých duelov musia Nemcov zdolať v riadnom hracom čase, ak chcú pomýšľať na postup do semifinále. Nemecko totiž predtým zdolalo Fínsko 5:4 po predĺžení a následne si Suomi poradili so Slovákmi 4:2.

Slovenskí hráči taktickému zámeru podradili celú taktiku a už v 9. sekunde išli do vedenia zásluhou Tobiasa Tomíka. Keď v 6. min zvyšoval Thomas Hurtaj na 2:0, Slovensko malo duel jasne v rukách. Nemci sa postupne začali čoraz viac osmeľovať a dokázali zvýšiť. Slovensko upokojil Tomík svojim druhým gólom v záverečnej minúte prvej dvadsaťminútovky.

Prvých 10 minút druhej tretiny však bolo ako zo zlého sna. Nemci boli aktívnejší a trestali slovenské chyby. V polovici zápasu už vyhrávali 4:3. Po oddychovom čase sa slovenskí hráči ako-tak upokojili a Kalis vyrovnal. Ďalšie príležitosti na zvrat v zápase však dlho nedokázali využiť. Nemci trpezlivo vyčkávali na svoje šance a odskočili na rozdiel dvoch gólov. Kapitán Ličko ešte znížil, ale pri power-play inkasovalo Slovensko aj siedmykrát.

Zverenci Michala Hreusa sa najbližšie v Udine predstavia vo štvrtok, keď o 15.30 h nastúpia na duel o 5. miesto.

Výsledok – Európsky olympijský festival mládeže vo Friuli Venezia Giulia:

Hokej chlapcov (Udine)

Slovensko – Nemecko 5:7 (3:1, 1:3, 1:3)

Góly: 1. Tomík (Líščinský, Šlank), 6. Hurtaj (Bohoš, Ličko), 20. Tomík (Petras, Šlank), 36. Kalis (Líška, Prokopovič), 57. Ličko (Sejna, Bohoš).

Slovensko: Pohanka – Petras, Šlank, Ličko, Gracák, Král, Harvánek – Tomík, Semančík, Líščinský – Kalis, Prokopovič, Líška - Hurtaj, Šatan, Bohoš – Sejna, Straka, Valášek.